Tüm Sorular
Yurt Dışı Hisse Senedi
Garanti BBVA e-Trader
İşlem Saatleri
Pay (Hisse) Senedi
Forex
VİOP
Hesap Açılış İşlemleri
İşlem Kanallarımız
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında

Garanti BBVA Yatırım International Trader platformunu kullanmaya başlamak için Garanti BBVA Yatırım'da yurt dışı hisse senedi hesabınızın olması gerekmektedir. Garanti BBVA'da var olan yatırım hesabı üzerinden bu platform kullanılamaz.

Hesap açılışı tamamlandıktan sonra size sağlanan kullanıcı adı ve şifrenizle web üzerinden https://pgitrader.garantiyatirim.com.tr/Login/?ReturnUrl=%2f linkine giriş yaparak işlemlerinizi  gerçekleştirebilirsiniz.

1. Garanti BBVA e-Trader Web Hisse senedi, vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri işlemlerinize hız kazandıran; veri izleme, alım-satım, teknik analiz ve diğer birçok işlemi yapabileceğiniz “Garanti BBVA e-Trader” uygulamasının sunduğu yatırımcı dostu çözümler ile yatırım yapmak artık daha kolay. Yatırımcıların hisse senedi ve VİOP işlemleri, artık Garanti BBVA e-Trader sayesinde daha pratik. Anlık seanslar, kurlar, piyasalar, haberler, analiz ve geçmiş verileri tek bir ekrandan izleme imkanı veren Garanti BBVA e-Trader; hisse senedi alım-satımı, teknik analizler ve daha birçok pratik işlemi teknolojisiyle entegre ediyor. Üstelik VİOP hizmet paketi sahibi olan tüm yatırımcılar, anlık VİOP kontrat fiyatlarına ulaşabiliyor.

2. Matriks Trader Matriks Veri Terminali üzerinden Borsa İstanbul Pay Piyasası ve VİOP verilerini takip ederek Matriks Trader üzerinden Garanti BBVA Yatırım aracılığı tüm portföyünüzü yönetebilir, anlık olarak alım satım işlemlerinizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz

3. Garanti BBVA İnternet Şubesi Garanti BBVA İnternet Şubesi içerisinde “Yatırımlar” menüsü altında hisse senedi ile Vadeli İşlem ve Opsiyon İşlemleri Piyasası’nda emir iletimi ve işlemlerinizi takip edebilmenizi sağlamaktadır.

4. Yatırım Destek Merkezi Hisse senedi işlemlerinizi, haftanın 5 günü uzman müşteri temsilcileri aracılığıyla kolay ve güvenli bir şekilde çağrı merkezimizden gerçekleştirebilirsiniz. Hisse senedi işlemleriniz için: 444 0 333 Alo Garanti'yi arayarak, hafta içi 5 gün 08:00-20:00 saatleri arasında hizmet alabilirsiniz.

Garanti e-Trader - BIST İşlemleri
BIST  Asgari Tutar
BIST Düzey 1 Servis Ücreti 12.00 TL
BIST Düzey 1+ Servis Ücreti 30.00 TL
BIST Düzey 2 Servis Ücreti 80.00 TL
Mobil BIST Düzey 1 Servis Ücreti 12.00 TL
Mobil BIST Düzey 1+ Servis Ücreti 30.00 TL
Mobil BIST Düzey 2 Servis Ücreti 80.00 TL
Garanti e-Trader - VİOP İşlemleri
VİOP Asgari Tutar
VİOP Düzey 1 Servis Ücreti 12.00 TL
VİOP Düzey 1+ Servis Ücreti 30.00 TL
VİOP Düzey 2 Servis Ücreti 80.00 TL
Mobil VİOP Düzey 1 Servis Ücreti 12.00 TL
Mobil VİOP Düzey 1+ Servis Ücreti 30.00 TL
Mobil VİOP Düzey 2 Servis Ücreti 80.00 TL

444 0 630 numaralı telefon aracılığıyla, www.garantiyatirim.com.tr internet sitesi üzerindeki “Yurt Dışı Gerçek Hesap” formuyla talepte bulunabilir ve size en yakın Garanti BBVA veya Garanti BBVA Yatırım Şubesi aracılığı ile sözleşme imzalayıp hesabınızı açabilirsiniz. Hesap açılışı için ayrıca nüfus cüzdan fotokopinizi ve adınıza düzenlenmiş son üç aya ait bir fatura veya son bir ay içinde alınmış ikametgâh belgenizi tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. 

Cep numaranızın doğruluğunu kontrol ediniz. Eğer SMS tarafınıza ulaşmadıysa 444 0 630 numaralı telefondan veya ydm@garantibbva.com.tr adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Mail adresinizi doğru paylaştıktan emin olduktan sonra junk/spam klasörünü kontrol ediniz. Eğer mail tarafınıza ulaşmadıysa 444 0 630 numaralı telefondan veya ydm@garantibbva.com.tr adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Vergilendirme ilgili borsalar nezdinde belirlenmektedir. Yurt dışı işlemlerinde (alış ve satış) vergi kesintileri işlem yapılan borsaya göre değişiklik gösterecektir. Vergi ödemelerinin beyannamesi  ve mevzuata uygunluğu yatırımcıların kendisine aittir. İşlem yapılan borsanın mevzuat kapsamında oluşabilecek bu vergilendirme ve belge talebinden Garanti BBVA Yatırım sorumlu değildir.

Platformda yurt dışı hisse senedi alım/satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Borsa listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet içerisinde yer alanKomisyon Modelleri’nden ister sabit, ister geçmiş hacme bağlı komisyon modelini seçebilir, seçtiğiniz modelle hisse senedi işlemlerinizi hızla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Hisse Senedi Komisyon Oranları
Hisse Senedi Asgari Tutar Asgari Oran Azami Tutar Azami Oran
Alo Garanti 0,05 TL 0,0950%   0,1850%
Garanti E-Trader 0,05 TL 0,0900%   0,1800%
Garanti İnternet 0,05 TL 0,0950%   0,1850%
Garanti Cep 0,05 TL 0,0950%   0,1850%
Garanti Yatırım Şubesi 0,05 TL     0,3200%

Açıklama:

Yukarıdaki tabloda belirtilen azami ve asgari komisyon oranları Hacme Bağlı Komisyon Modeli için geçerlidir.

Sabit Komisyon Modeli'nde uygulanan komisyon oranı 0,1880%'dir.

Oranlar işlem başına olup BSMV dahildir.

 

Hisse senedi kredisi teminat bazlı bir kredi türüdür. Buna bağlı olarak kullanılabilir kredi tutarınız Garanti BBVA tarafından size tahsis edilmiş bulunan Kredi limiti bir üst limit olmak şartıyla, Yatırım hesabınızda bulunan Hisse Senetlerinin Teminat oranları ile değerlenmiş tutarlarına bağlı olarak hesaplanmaktadır. Hisse senedi kullanılabilir kredi tutarınız hesaplanırken sadece hesabınızda bulunan ve teminat olarak kabul edilen A grubu hisse senetleri teminat olarak sayılır.

Pay (hisse) senedi işlemlerinizde Garanti BBVA tarafından tanımlanmış bir hisse senedi krediniz mevcut ise, A grubu ve teminat olarak kabul edilen hisse senetlerinde kredili işlem yapabilirsiniz. VİOP işlemleri kredili olarak yapılamamaktadır.

Düzey 1 paketini satın alan müşterilerimiz

 

Hisse Kodu (Ticker Symbol),

Önceki kapanış fiyatı,

Açılış fiyatı,

En iyi alış fiyatı,

En iyi satış fiyatı,

Son işlem fiyatı,

Bir önceki seansın kapanışına yüzdesel ve net fiyat değişimi,

Seans içerisinde işlem gördüğü minimum ve maksimum fiyatlar

 

Düzey 1+ paketini satın alan müşterilerimiz

Düzey 1 paketinde bulunan verilere ilaveten,

 

En iyi alış fiyatı ve toplam miktarı,

En iyi satış fiyatı ve toplam miktarı,

Son işlem fiyatı ve miktarı,

Seanslık ve günlük ağırlıklı ortalama fiyatlar,

Hisse bazında o seans içerisindeki toplam işlem adedi ve işlem hacmi bilgilerine erişebilmektedirler.

 

 

Düzey 2 paketini satın alan müşterilerimiz

Düzey 1+ paketinde bulunan verilere ilaveten,

 

Toplam alış ve satış emir sayısı,

Alışta ve satışta bekleyen emirlerin Ağırlıklı Ortalama Fiyatı,

Periyodik olarak hesaplanan Ağırlıklı Ortalama Fiyatı

Alışta ve satışta bekleyen tüm emirlerin toplam miktarı ve yüzdesi

BIST Pay Piyasası Endeksleri bilgileri,

Pay Piyasası en iyi 5 fiyat seviyesinde alış fiyatı ve toplam miktarı,

Pay Piyasası en iyi 5 fiyat seviyesinde satış fiyatı ve toplam miktarı,

VIOP en iyi 10 fiyat seviyesinde alış fiyatı ve toplam miktarı

VIOP en iyi 10 fiyat seviyesinde satış fiyatı ve toplam miktarı

 

Size en yakın Garanti BBVA Şubesi veya Garanti BBVA Yatırım Şubesinden hesap açılış sözleşmelerini imzalayarak yatırım hesabı açabilirsiniz.

 

Garanti BBVA Yatırım Şubeleri

 

İşlem yapılan VİOP sözleşmelerinin  gerektirdiği “Bulundurulması Gereken Teminat”ın,  %25 oranında azalması halinde Takasbank’a ertesi gün 14:30:’ a kadar gönderilmesi gereken teminat tamamlama çağrısıdır. Margin Call tutarı kadar pozisyon kapatarak da yükümlülük sona erdirilebilir.

Karşı kuruma talimatınızı ileterek Garanti BBVA Yatırım hesabınıza hisse senetlerinizi virmanlayabilirsiniz.

Sunduğumuz Komisyon Modelleri’nden ister sabit, ister geçmiş hacme bağlı komisyon modelini seçebilir, seçtiğiniz modelle hisse senedi işlemlerinizi hızla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Standart komisyon modelini tercih ettiğinizde, seçtiğiniz dönemde gerçekleşen işlem hacimleri üzerinden belirlenen sabit oran kadar komisyon verirsiniz. Garanti BBVA İnternet'teki sabit komisyon oranımız %0,188'dir.

 

*1 Eylül 2010 tarihi itibariyle Hisse Senetlerine uygulanan komisyon oranları yukarıdaki gibidir. Komisyon oranları hacme bağlı komisyon modeli seçiminde geçerlidir. Garanti Bankası komisyon oranlarını değiştirme hakkını saklı tutar.
** Komisyon oranlarına %5 (yüzde beş) oranında BSMV dahil edilmiştir.

Evet. Garanti BBVA FX Trader Demo hesabı açmak için Garanti BBVA FX sitesini ziyaret edebilirsiniz.

444 0 630 numaralı telefon aracılığıyla, www.garantifx.com.tr internet sitesi üzerindeki “Gerçek Hesap Açmak İstiyorum” linkinden form doldurabilir ve size en yakın Garanti BBVA Yatırım Şubesinden, hesap açılış sözleşmelerini imzalayarak yatırım hesabı açabilirsiniz.

Garanti BBVA Yatırım'ın sunduğu komisyon modellerinden ister sabit, ister geçmiş hacme bağlı komisyon modelini seçebilir, size özel sunulacak komisyon oranları ile ilgili en yakın Garanti BBVA Yatırım Şube’mizi ziyaret edebilirsiniz.

Hisse senedi işlemlerinizi sizlere sunmuş olduğumuz aşağıdaki tüm platformlar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Garanti BBVA e-Trader Web

Hisse senedi, vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri işlemlerinize hız kazandıran; veri izleme, alım-satım, teknik analiz ve diğer birçok işlemi yapabileceğiniz “Garanti BBVA e-Trader” uygulamasının sunduğu yatırımcı dostu çözümler ile yatırım yapmak artık daha kolay.

Yatırımcıların hisse senedi ve VIOP işlemleri, artık Garanti BBVA e-Trader sayesinde daha pratik. Anlık seanslar, kurlar, piyasalar, haberler, analiz ve geçmiş verileri tek bir ekrandan izleme imkanı veren Garanti BBVA e-Trader; hisse senedi alım-satımı, teknik analizler ve daha birçok pratik işlemi teknolojisiyle entegre ediyor. Üstelik VİOP hizmet paketi sahibi olan tüm yatırımcılar, anlık VİOP kontrat fiyatlarına ulaşabiliyor.

 

Garanti BBVA İnternet

Garanti BBVA İnternet içerisinde “Yatırımlar” menüsü altında hisse senedi ile Vadeli İşlem ve Opsiyon İşlemleri Piyasası’nda emir iletimi ve işlemlerinizi takip edebilmenizi sağlamaktadır.

 

Yatırım Destek Merkezi

Hisse senedi işlemlerinizi, haftanın 5 günü uzman müşteri temsilcileri aracılığıyla kolay ve güvenli bir şekilde çağrı merkezimizden gerçekleştirebilirsiniz.

Hisse senedi işlemleriniz için: 444 0 333 Alo Garanti'yi arayarak, hafta içi 5 gün 08:00-20:00 saatleri arasında hizmet alabilirsiniz.

 

Garanti BBVA İnternet ve Garanti BBVA Şubelerinden lisans satın alabilirsiniz. Lisans almayan müşterilerimiz e-trader üzerinden 15 dk. gecikmeli olarak izleme yapabilmektedir.

Garanti BBVA İnternet Şubesi üzerinden bağlanarak ücretsiz olarak 15 dakika gecikmeli veri izleyebilir, anlık veri ve kademe bilgilerini görebilmek için Garanti BBVA İnternet Şube’sinde yer alan ücretli paketlerden istediğinizi seçebilirsiniz.

Yurt dışı hisse senedi saklaması işlemin gerçekleştiği ülkede yapılmaktadır. Menkul kıymetler ve teminatların güvencesi ilgili takas kurumu tarafından sağlanmaktadır. Citibank NY ana saklama kuruluşu olmakla beraber ülkeye göre saklamacı kuruluş değişebilmektedir.

Para yatırma ve çekme talepleri 9:00-16:00 saatleri arasında alınmaktadır. Talebiniz belirtilen saatler dahilinde geldiği takdirde 1 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. 

Ülke borsalarına göre değişkenlik göstermekle beraber minimum T+2 gün sürmektedir.

Yatırdığınız teminat para cinsi dışında başka para cinsi ile işlem yaptığınız takdirde binde 5 dönüşüm ücreti (conversation fee) hesabınıza yansıtılacaktır. Örneğin; USD teminat yatırıp Avrupa borsalarında EUR işlemi yaptığınızda belirtilen ücret tarafınızdan alınacaktır.

Yurt dışı pay piyasası işlemlerinde yapılan her işlemde alınacak komisyon işlem tutarına göre değişmektedir. Komisyon ücretleri için tıklayınız.

Hesap açılışı için minimum 1000 USD/EUR/GBP gerekmektedir.

VİOP Komisyon Oranları
VİOP Asgari Tutar Asgari Oran Azami Tutar Azami Oran
Alo Garanti   0,084%   0,084%
Garanti E-Trader   0,084%   0,084%
Garanti İnternet   0,084%   0,084%
Garanti Cep   0,084%   0,084%
Garanti Yatırım Şubesi   0,084%   0,084%

Açıklama:
Oranlar işlem başına olup BSMV dahildir.

Hesap açmak için alt limit 50.000 TL veya muadili döviz tutarıdır. 

Hisse senedi Açığa Satış / Ödünç Alma-Verme işlemleri sadece şubelerimiz kanalıyla yapılabilmektedir.

Garanti Yatırım üzerinden emir iletimi yapabildiğiniz tüm kanallardan hisse senedi kredisi ile alım işlemi yapabilirsiniz. VİOP işlemleri kredili olarak yapılamamaktadır.

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası seans saatleri


 • Pay Vadeli İşlem ve Opsiyon Sözleşmeleri 09:30-18.10

 • Endeks Vadeli İşlem ve Opsiyon Sözleşmeleri 09.30-18.15

 • Diğer Sözleşmeler 09.30-18.15

 

 • 09:40Açılış Seansı / Emir Toplama
 • 09:55Eşleştirme / Fiyat Belirleme
 • 10.00Sürekli İşlem
 • 13:00Gün Ortası Açılış Seansı / Emir Toplama
 • 13:55Eşleştirme / Fiyat Belirleme
 • 14:00Sürekli İşlem
 • 18:00Kapanış
 • 18:01Kapanış Seansı / Emir Toplama
 • 18:05Eşleştirme / Fiyat Belirleme
 • 18:08Kapanış Fiyatından İşlemler
 • 18:10Gün Sonu İşlemler

Hisse Senedi Kredi Faiz Oranları
Hisse Senedi Kredi Faizi Asgari Tutar Asgari Oran Azami Tutar Azami Oran
Garanti Yatırım Şubesi   0,01950%    
Garanti İnternet   0,01950%    

Açıklama:
Oranlar yıllık olup %5.00 BSMV ve %15.00 KKDF eklenmektedir. Ödemede gecikme olması durumunda kredi faizine ek olarak aylık (yıllık) TCMB tarafından belirlenen azami temerrüt faiz oranı eklenecektir.

Takasbank Teminat Yatırma saati 09:00 – 16:55, Teminat Çekme saati : 09:00 – 15:30’ dur. Bu saatler dışında teminat yatırma/çekme yapılamamaktadır.

Sunduğumuz Komisyon Modelleri’nden ister sabit, ister geçmiş hacme bağlı komisyon modelini seçebilir, seçtiğiniz modelle hisse senedi işlemlerinizi hızla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Hacme bağlı  komisyon modelinde , son 3 ayda yapmış olduğunuz ortalama hisse senedi işlem hacmine göre belirlenen avantajlı komisyon oranlarından faydalanabilirsiniz.

*1 Eylül 2010 tarihi itibariyle Hisse Senetlerine uygulanan komisyon oranları yukarıdaki gibidir. Komisyon oranları hacme bağlı komisyon modeli seçiminde geçerlidir. Garanti Bankası komisyon oranlarını değiştirme hakkını saklı tutar.
** Komisyon oranlarına %5 (yüzde beş) oranında BSMV dahil edilmiştir.

Hisse alışı için alt limitimiz bulunmamaktadır.

Teminat Yatırma: 09:00 – 16:55, Teminat Çekme: 09:00 – 15:30

Hayır. Hesap açılışında herhangi bir teminat alt limit zorunluluğu yoktur.

Forex işlemlerinde henüz stopaj uygulaması yoktur. Vergilendirme şu an için beyana tabidir ve yatırımcının sorumluluğundadır.

Kaldıraç oranı, işlem yapmak için yatırdığınız teminat miktarının kaç katına kadar işlem yapabileceğinizi belirleyen orandır.

Forex piyasaları 5 gün 24 saat açıktır. Pazartesi açılış 01:05 - Cuma kapanış 00:55'tir (Parite bazında değişkenlik gösterebilir).

Forex işlemlerinde işlem başına komisyon alınmamaktadır. Forex hesaplarında hesap işletim ücreti, depozito aidat bulunmaktadır. Yatırımcının işlemlerdeki maliyeti alım satım arasındaki (spread) farktır.

Size en yakın Garanti Bankası Şubesi veya Garanti Yatırım Şubesinden hesap açılış sözleşmelerini imzalayarak yatırım hesabı açabilirsiniz.

Yatırım Hesap açılışı için alt limitimiz bulunmamaktadır.

Hisse Senedi, VİOP ve Forex işlemleri ile ilgili size en yakın Şubemizden bilgi alabilirsiniz. Şube iletişim bilgilerine ulaşmak için 444 0 333 numaralı Çağrı Merkezi’nden bilgi alabilirsiniz.