Kapat

Alfa Solar Enerji ve Ticaret Ticaret A.Ş Halka Arzı

Alfa Solar Enerji ve Ticaret Ticaret A.Ş Halka Arzı

Talep Toplama Tarihleri: 9-10-11 Kasım 2022

Başvuru Kanalları: Halka arz taleplerinizi, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda “Yatırım” menüsü altında bulunan “Halka Arz” - “Hisse Senedi Halka Arz” adımından ve Garanti BBVA Mobil’de “İşlemler” – “Yatırımlar” menüsündeki “Halka Arz” adımından yapabilirsiniz. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı başvuru adımları yönlendirme videomuzu izlemek için tıklayınız.

Ayrıca, Garanti BBVA Yatırım Şubeleri ve 444 0 630 numaralı Yatırımcı Destek Merkezi’mizden de başvuru yapabilirsiniz.

Hisse Senedi hesabınız yoksa?

Garanti BBVA Yatırım nezdinde hisse hesabınız yoksa hesap açmak için hemen tıklayın!

Halka Arz Detayları: Alfa Solar Enerji ve Ticaret Ticaret A.Ş.’nin çıkarılmış sermayesinin 40.000.000 TL’den 46.000.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle ihraç edilecek olan toplam 6.000.000 TL nominal değerli paylar sermaye artışı ile ve Şirket’in mevcut pay sahibinin sahip olduğu toplam 3.200.000TL nominal değerli payların ortak satışı yolu ile halka arz edilmesi planlanmaktadır. Toplam 9.200.000 TL nominal değerli payların satışının gerçekleşmesi durumunda Şirket’in halka arz sonrası halka açıklık oranının %20 olması planlanmaktadır.

Halka arzda talep toplama fiyat aralığı yöntemiyle yapılacak olup, 1 TL nominal değerli payın fiyatı 58,50 TL olarak belirlenmiştir.

Tahsisat grupları Bireysel Yatırımcılar için %60, Yüksek Başvurulu Yatırımcılar için %25 ve  Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar için %15 olarak belirlenmiştir.

Önemli Not 1:  Bireysel ve Yüksek Başvurulu Yatırımcılara oransal dağıtım yöntemi uygulanacaktır.

Önemli Not 2: Azami 1.000 adet başvuru yapan yatırımcılar Bireysel Yatırımcı grubuna, asgari 1.001 adet başvuru yapan yatırımcılar Yüksek Başvurulu Yatırımcılar kategorisine dahil edilecektir.

Önemli Not 3: Bireysel Yatırımcılar ve Yüksek Başvurulu Bireysel Yatırımcılar için yapılacak mükerrer taramanın ardından yatırımcılardan, 1.000 adet ve altında başvuru yapan Bireysel Yatırımcılar ve 1.001 adet ve üzerinde başvuru yapan Yüksek Başvurulu Bireysel Yatırımcılar ayrı ayrı dağıtıma tabi tutulacaktır.

Önemli Not 4: Bireysel Yatırımcılar ve Yüksek Başvurulu Bireysel Yatırımcılar başvurularının aynı havuzda değerlendirilmesiyle yatırımcıların nihai talep adedi belirlenecek ve bir defadan fazla talepte bulunan yatırımcıların bulunması durumunda ilgili yatırımcının yalnızca en büyük talebi (başvuru adedine göre) dikkate alınarak ilgili kategoride dağıtıma dahil edilecektir. Her yatırımcının yalnızca bir talebi dağıtıma konu edilecektir.

Önemli Not 5: Yatırımcılardan halka arz nedeniyle toplanan bedeller nemalandırılmayacaktır.

Önemli Not 6: Karşılanamayan taleplerden dolayı oluşan iade bedeli dağıtım listesinin konsorsiyum üyelerine teslim edilmesini takiben en geç takip eden 1  iş günü içerisinde, satışı gerçekleştiren konsorsiyum üyeleri tarafından başvuru yerlerinde pay bedellerini nakden ödeyen yatırımcılara iade edilecektir ve varlık blokesi yöntemiyle başvuran yatırımcıların da kıymetlerindeki blokajlar İzahname'nin “Halka arza başvuru süreci” başlıklı 25.1.3.2 numaralı bölümünün “ Pay bedellerinin ödenme yeri ve şekline ilişkin bilgi” başlıklı kısmında anlatıldığı şekilde kaldırılacaktır.

Önemli Not 7: Yatırımcıların dağıtım sonucu hak ettikleri payları, dağıtım listesinin konsorsiyum üyelerine iletilmesini takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde ve pay bedellerinin ödenmesi şartıyla, kaydi olarak teslim edilecektir.

Önemli Not 8: Ortaklar sahip oldukları payları (Günlük Alım Emri Taahhüdü kapsamında alınacak paylar hariç) 1 yıl boyunca satmama, Şirket 1 yıl boyunca dolaşımdaki pay sayısını artırmama taahhüdünde bulunmuştur.

Önemli Not 9: Şirket paylarının Borsa’da işlem görmeye başladığı ilk işlem günü dahil olmak üzere 20 işlem günü boyunca “Günlük Alım Emri” uygulanacaktır. Günlük Alım Emri Taahhüdü işlemleri için kullanılacak tutar 161.460.000 TL’dir.

Önemli Not 10: Şirket 2022 mali yılı dahil olmak üzere 5 yıl için dağıtılabilir karın %30’unun nakden dağıtılmasını içeren “Temettü Taahhüdü” vermiştir. 

Saygılarımızla,
Garanti BBVA Yatırım

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630