Kapat

Garanti BBVA
e-Trader Nedir?

Garanti BBVA e-Trader’ın sunduğu akıllı çözümler ile yatırım yapmak artık çok daha kolay!

Garanti BBVA e-Trader, pay piyasası (hisse senedi), VİOP sözleşmeleri ve varant alım satım işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlayan bir mobil uygulama ve web platformudur.

BIST, VİOP ve uluslararası piyasaları izlemek, alım-satım işlemlerinizi gerçekleştirebilmek, fiyat ve haber alarmı kurarak anlık bilgilendirme alabilmek için hemen giriş yapabilirsiniz.

Garanti BBVA e-Trader’a
Nasıl Giriş Yapılır?

Web platformumuza ve mobil uygulamamıza Garanti BBVA İnternet Bankacılığı bilgileriniz ile hemen giriş yapabilirsiniz.

Garanti BBVA e-Trader Giriş

Mobil Uygulama Özellikleri

Garanti BBVA e-Trader uygulaması ile piyasaları izleyebilir, pay piyasası (hisse senedi), VİOP sözleşmeleri ve varant alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığından Karma Düzey 1, Düzey 1+, Düzey 2, Düzey 2+ ve AKD veri yayın paketi satın alarak pakete ait piyasa verilerine uygulama üzerinden erişebilirsiniz.

Sayfam

Sayfam sekmesinde sizler için İzleme Listesi, BIST Yükselenler/Düşenler/Hacimliler ve Piyasa Özeti – Grafik özelliklerini sunduk. Dilerseniz en altta bulunan Sayfamı Düzenle butonundan menüleri dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz, Araştırma Raporları, Ekonomik Takvim, Haberler ve Garanti BBVA Yatırım X üzerinden sosyal medya paylaşımları menülerini de ekleyebilirsiniz. İzleme Listesinde size hazır bir liste hazırladık.

Dilerseniz maksimum 4 farklı izleme listesi daha ekleyebilirsiniz, tüm listeleri dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Tümünü göster butonunu tıklayarak dilediğiniz menüdeki tüm listeyi görüntüleyebilirsiniz. 10 adet BIST Yükselenler, Düşenler ve Hacimliler listesine bu sekmeden ulaşabilirsiniz. Tümünü Göster butonuna tıkladığınızda tüm Yükselen, Düşen, Hacimliler listesine ulaşabilirsiniz. En altta ise BIST 100, BIST30, USD ve EUR özet grafik alanlarına ulaşabilirsiniz.

Gündem

Gündem sekmesinden hazır listelere ve İzleme Listelerinize erişebileceğiniz Piyasalar, Haber ve Analiz başlıklarına erişebilirsiniz. Piyasalar başlığından Yeni Liste Oluşturabilir, mevcut listelerinizi düzenleyebilir dilerseniz liste görünümü yerine kare görünümüne geçebilirsiniz. BIST 100, 50, 30, BIST Endeksleri, Varantlar, Dünya Borsa Endeksleri gibi birçok hazır listeye erişebilirsiniz. Haber başlığından Genel, Siyasi, Dış Ekonomi, FX, Enerji, Makro Veriler, Emtia gibi daha birçok haber kategorisine ulaşabilirsiniz. Analiz başlığından Araştırma Raporları, Garanti BBVA Yatırım Model Portföy & Tavsiye Listesi, Ekonomik Takvim, Getiri Karşılaştırma, Döviz Çevirici, Sermaye Artırımı ve Temettü analizlerine erişebilirsiniz.

Araştırma Raporlarında Borsa, Global Piyasalar, Günün Grafiği, Makro Ekonomi ve Piyasa Yorumları başlıklarından Garanti BBVA Yatırım’ın Uzman Araştırma ekiplerinin raporlarından bilgi alabilirsiniz. Ekonomik Takvim ile yurt içi ve yurt dışı önemli ekonomik gelişmeleri takip edebilir ve takviminize ekleyebilirsiniz. Getiri Karşılaştırmadan belirleyeceğiniz tutarın seçeceğiniz tarih aralığında XU100, USDTRY, EURTRY, GLDGR (Gram Altın) ve seçeceğiniz sembol karşısındaki performansını görüntüleyebilirsiniz. Döviz Çeviriciden tutar ve döviz cinsi belirleyerek EUR, USD, GBP, JPY ve CHF cinsinden satış fiyatına göre otomatik hesaplama erişebilir, Sermaye Artırımı ve Temettü bölümünden sembol seçerek tarihsel bazlı bedelli/bedelsiz sermaye artırımı ve temettü oranı bilgilerine erişebilirsiniz. Model Portföy ve Tavsiye Listesi fonksiyonları ile Garanti BBVA Yatırım Araştırma bölümünün sizler için önerdiği hisse senetleri ile alım satım yapabilir, yatırım kararlarınızı şekillendirebilirsiniz.

Emirlerim

Gün içi gerçekleşen, bekleyen ve iptal emirlerinize ulaşabilirsiniz. Bekleyen emirlerinizin üzerine tıklayarak ya da ekranınızı sağdan sola doğru kaydırarak düzenleyebilir, hisse emirlerinizde ek olarak zincir emir bağlayabilirsiniz.

Portföyüm

Portföyüm bölümüne Garanti BBVA Mobil/Garanti BBVA İnternet Bankacılığı bilgileriniz ile bağlanarak hesaplarınıza erişebilir, hesap portföyünüzü takip edebilir, alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Pozisyon Detay başlığından açık pozisyonlarınıza erişebilir, ekranınızı sağdan sola da kaydırarak al/sat işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Açık pozisyon satırına tıklayarak pozisyon detay sayfasına erişebilirsiniz. Hareketler başlığından Son 1 aya kadar tüm gerçekleşen emirlerinize erişebilir, dilerseniz sembol bazında filtreleme yapabilirsiniz. Sağ üstte bulunan Hesap Özeti başlığına tıklayarak hisse ve VİOP hesaplarınızın detay bilgilerine erişebilirsiniz. Artık portföyüm ekranında sol üstte bulunan hesap numarası bilgilerinde hisse için toplam Kar/Zarar ve Toplam Hisse Değeri bilgilerine, VİOP portföyünüz için ise Tahmini K/Z ve Açık Pozisyon Büyüklüğü bilgilerinize erişebilirsiniz.

Diğer Bilgiler

Uygulamanın sağ üstünde yer alan arama butonundan dilediğiniz sembolü aratıp üzerine tıklayarak sembol detay sayfasına erişebilirsiniz. Ayrıca önceki aramalarınızı görüntüleyebilirsiniz. Yine sağ üstte yer alan alarm butonundan uygulamaya giriş yaparak haber alarmı kurabilir ve veri yayın paketiniz varsa fiyat alarmı ekleyebilirsiniz. Bu alandan ayrıca bildirimlerinize erişebilirsiniz. Bildirimler alanında alarm bildirimlerinizi, bekleyen emirlerinizin gerçekleşmesini ve Garanti BBVA Yatırım tarafından piyasa bilgilendirmelerine erişebilirsiniz.

Al/Sat

Uygulamanın birçok yerinde bulunan mavi Al/Sat floating butonu, sembol detay sayfası ya da izleme listelerinde ekranınızı sola kaydırarak al/sat butonlarına ulaşabilirsiniz. Yeni alış/satış ekranlarında ilgili sembole ait özet piyasa verilerine erişebilir, kullanılabilir bakiyenizi önceden görebilirsiniz.

Ayrıca adet yerine tutar da belirterek alım/satım işleminizi yapabilirsiniz. Portföyünüzde bulunan hisse senedine ait satış emri girdiğinizde adet alanı dolu gelir. Ayrıca alım satım ekranında derinlik lisansınız varsa derinlik bilgilerine erişebilirsiniz. Sizler için zincir emir, 40 gün süreli emir özelliklerini de uygulamaya ekledik.

Alarm

Belirlediğiniz semboller için haber ve fiyat alarmı kurabilirsiniz. Alarmını kurduğunuz koşul ya da haber gerçekleştiğinde size mobil uygulama bildirimi iletilecektir.

Web Uygulama Özellikleri

Garanti BBVA e-Trader web sizler için yenilendi! Herhangi bir kurulum yapmanıza gerek kalmadan Garanti BBVA İnternet Bankacılığı bilgileriniz ile hızlıca giriş yapıp yenilikleri keşfedebilirsiniz! Yenilenen uygulamada;

  • Yenilenmiş önyüz ve uygulama sayfası ile dışarı çıkarılabilir pencerelere, çoklu ekran takibine, açık ve koyu tema opsiyonlarına ulaşabilirsiniz. Örneğin, ekranınızda birden fazla sembolün derinlik ekranını açıp takip edebilirsiniz.
  • İyileştirilmiş emir verme deneyimi ve yeni portföy görünümü ile artık emir vermek daha da kolay. Emir ekranlarına derinlik, gerçekleştirilen işlemler ve finansal bilgileri ekleyip emir anında detaylı bilgilere ulaşmanızı sağladık.
  • Zenginleştirilmiş izleme listesi fonksiyonları – modüler yapı ve sağ tıklama ile sembole ait kolay aksiyon alabilme, kolonların çeşitlendirilmesi ve kolon içerisinde sıralama (en yüksek-en düşük) özelliklerine ulaşabilirsiniz.
  • Grafik yapısındaki iyileştirme ile yeni teknik analiz fonksiyonlarını ekleyebilir, yaptığınız analizleri farklı kaydedebilirsiniz.
  • Değişen portföy görünümü ile uygulamanın alt kısmında hesap geçişini hızlıca yapabilir, dilerseniz açılır kapanır portföy yapısını farklı pencerede takip edebilirsiniz.

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630