Kapat

Pay (Hisse) Piyasası

Garanti BBVA Yatırım, 1991 yılından bu yana kazandığı deneyim ve uzmanlığıyla müşterilerine sermaye piyasalarında güvenilir ve başarılı bir şekilde aracılık hizmeti vermektedir.

Garanti BBVA Yatırım’da Pay (Hisse) Piyasası İşlemleri

Garanti BBVA Yatırım, 1991 yılından bu yana kazandığı deneyim ve yatırım uzmanlığıyla müşterilerine hisse senedi alım satımlarında başarılı bir şekilde aracılık hizmeti verir. Hızlı ve etkin emir iletimi imkânı ve Garanti BBVA Yatırım tecrübesi ile Pay piyasalarında doğru yatırım yollarını yatırımcıyla paylaşır.

Pay Piyasası’na Nasıl Yatırım Yapılır?
Sürekli Müzayede İşlem Yöntemi
Piyasa Yapıcılı Sürekli Müzayede
Tek Fiyat İşlem
Birincil Piyasa
Toptan Satış İşlemleri
Yeni Pay Alma Hakları İşlemleri
Borsa İstanbul Pazar Bilgileri:
Yıldız Pazarı (Z)

Halka açık piyasa değeri 100 M TL’nin üstünde olan şirketler yada BIST100 kapsamındaki şirketlerin Borsa İstanbul bünyesinde işlem görebileceği pazardır.

Ana Pazarı (N)

Halka açık piyasa değeri 25 milyon TL’nin üzerinde ve 100 M TL’nin altında olan şirketlerin Borsa İstanbul bünyesinde işlem görebileceği pazardır. 25 M TL kriteri ilk defa halka arz edilen şirketler için geçerlidir ve mevcut şirketler arasında halka açık değeri 25 M TL’nin altında olup Ana Pazarda işlem gören şirket olabilir.

Alt Pazar (T)

Halka açık piyasa değeri 45 milyon TL’nin üzerinde ve 75 M TL’nin altında olan şirketlerin Borsa İstanbul bünyesinde işlem görebileceği pazardır. 

Yakın İzleme Pazarı (W)

Belirli gelişmelerin oluşması halinde Yıldız Pazar, Ana Pazar, Gelişen İşletmeler Pazarı ve Kolektif Yatırım Ürünleri ve Yapılandırılmış Ürünler Pazarı’ndan çıkarılan şirketlerin paylarının Borsa İstanbul bünyesinde işlem görebileceği pazardır.

Yapılandırılmış Ürünler Pazarı (K)

Menkul kıymet yatırım ortaklıkları, gayrimenkul yatırım ortaklıkları ve girişim sermayesi yatırım ortaklıkları payları ile borsa yatırım fonları katılma belgeleri, aracı kuruluş varantları ve sertifikalar kot içi pazar niteliğindeki Kurumsal Ürünler Pazarı'nda işlem görmektedir.

Nitelikli Yatırımcı İşlem Pazarı (Q)

Halka arz olmadan sadece nitelikli yatırımcılara ihraç yapan şirketlerin paylarının sadece nitelikli yatırımcılar arasında işlem görebileceği pazardır.

Piyasa Öncesi İşlem Platformu (S)

Halka açık statüde olup, payları Borsada işlem görmeyen şirketlerden, SPK tarafından bu Platformda işlem görmesine karar verilenlerin payları Piyasa öncesi işlem platformunda işlem görecektir (eski uygulamadaki Serbest işlem platformu).

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630