Kapat

Yönetim Kurulu

Sektörün lider aracı kurumlarından Garanti BBVA Yatırım’ın yönetim kurulunu tanıyın!

Recep Baştuğ

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Recep Baştuğ

Çukurova Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Recep Baştuğ, kariyerine 1989 yılında Garanti BBVA Teftiş Kurulu’nda başladı. 1995-1999 Kurumsal Şube Müdürü, 1999-2004 Ticari Bölge Müdürü, 2004-2012 yılları arasında da Ticari Bankacılık Pazarlama Müdürlüğü Koordinatörü olarak görev yapan Baştuğ, 2013-2018 yılları arasında ise Ticari Bankacılık ve Tüketici Finansmanından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Kısa bir süre, Türkiye’nin en büyük sanayi gruplarından birinin Yönetim Kurulları’nda değişik görevler yaptıktan sonra, 6 Eylül 2019 itibarıyla, Garanti BBVA Genel Müdürlüğü görevine ve Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. Baştuğ aynı zamanda Garanti BBVA International N.V., Garanti BBVA S.A. (Romanya), Garanti BBVA Yatırım, Garanti BBVA Emeklilik ve Hayat, Garanti BBVA Factoring, Garanti BBVA Leasing, Garanti Ödeme Sistemleri ve Garanti BBVA Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Bu sorumluluklarına ek olarak Türkiye Bankalar Birliği ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Öğretmen Akademisi Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi görevlerini de üstlenen Baştuğ’un, bankacılık ve işletmecilik dallarında tecrübesi 30 yıldır.

Mahmut Akten

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Mahmut Akten

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü lisans, Carnegie Mellon Üniversitesi İşletme bölümü yüksek lisans bölümünden mezun olan Mahmut Akten, 1999 yılında ABD’de iş yaşamına başladı. Global bir inşaat şirketinin Finans ve Hazine bölümlerinde çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra, 2006 yılında global bir danışmanlık şirketine katıldı. 2006 – 2012 yılları arasında Boston ve İstanbul ofislerinde ve en son Yardımcı Ortak pozisyonunda görevini sürdürdükten sonra, 1 Temmuz 2012 tarihinde Bireysel Kitle Bankacılığından sorumlu Birim Müdürü olarak Garanti BBVA'ya katıldı. 1 Ocak 2017 itibarıyla Bireysel Bankacılık ‘tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Akten, aynı zamanda Garanti Bilişim Teknolojisi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 17 yıl olan Akten, Bireysel Bankacılık Pazarlama, Bireysel Kitle Bankacılığı Pazarlama ve Özel Bankacılık Pazarlama alanlarından sorumlu.

Aydın Güler

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Aydın Güler

İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü mezunu olan Aydın Güler, 1990 yılında Garanti BBVA Fon Yönetimi Müdürlüğü’nde göreve başladı. 10 yıl boyunca çeşitli Genel Müdürlük birimlerinde görev aldıktan sonra, 2000 yılında Risk Yönetimi ve Yönetim Raporlama Birim Müdürü olarak atandı. 2001-2013 yılları arasında Finansal Planlama & Analiz Müdürlüğü Birim Müdürü olarak görev yapan Güler, 2013 yılında Birime Koordinatör olarak atandı. 21 Aralık 2015 tarihinde Finans ve Hazine’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Güler, aynı zamanda Garanti BBVA Filo Yönetim Kurulu Başkan Vekili; garanti BBVA Yatırım, Garanti BBVA Leasing, Garanti BBVA Mortgage, Garanti BBVA Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı ve Garanti BBVA Emeklilik Yönetim Kurulu Üyesi ve Öğretmen Akademisi Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi olarak görev yapıyor. Bankacılık ve İşletmecilik dallarında iş tecrübesi 29 yıl olan Güler, Aktif Pasif Yönetimi, Finansal Yönetim, Finansal Veri, Performans Yönetimi ve Bütçe Planlama, Gider Yönetimi ve Verimlilik, Yatırımcı İlişkileri, Finansal Raporlama ve Muhasebe, Finans Projeler, Vergi Yönetimi, Satın Alma Müdürlüğü ve Kredi Kartı ve Üye İşyeri Koordinasyon alanlarından sorumludur.

Avni Aydın Düren

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Avni Aydın Düren

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve American University, Washington College of Law uluslararası hukuk alanında yüksek lisans mezunu olan Aydın Düren, New York, Londra ve İstanbul’da uluslararası özel sektör hukuk bürolarında avukat, ortak ve yönetici ortak olarak 18 yıl görev yaptı. Düren, 1 Şubat 2009 tarihinde Garanti BBVA’ya Hukuk Hizmetleri ve Tahsilat’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı. 17 Haziran 2020 tarihinde ise Yönetim kurulu üyeliğine ve Denetim Komitesi üyeliğine atanmıştır. Düren aynı zamanda Garantibank International N.V. ve T. Garanti Bankası A.Ş. Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş. ve Garanti Konut Finansmanı Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Öğretmen Akademisi Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi olarak görev yapıyor. Düren, Haziran 2015’ten itibaren Banka’nın Kurumsal Sekreterlik görevini de yürütüyor. Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 28 yıl olan Düren, Hukuk Danışmanlık Hizmetleri, Dava Takip Hizmetleri, Dava Hizmetleri, Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş. Hukuk Hizmetleri, Hukuk Operasyon Hizmetleri, Ticari Ürünler Tahsilat ve Bireysel Ürünler Tahsilat alanlarından sorumlu.

Murat Atay

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Murat Atay

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü, Yeditepe Üniversitesi Muhasebe yüksek lisansı ve İstanbul Okan Üniversitesi Banka ve Finans doktorası mezunu olan Murat Atay kariyerine Garanti BBVA’da kurumsal ve kredi analisti olarak başladı. 2000-2009 Kurumsal Şube Müdürü, 2009-2012 yılları arasında Garanti BBVA S.A. Romanya Genel Müdürlüğü görevinin yanı sıra, Motoractive, Ralfi ve Domenia şirketlerinde de Yönetim Kurulu başkanlığı görevlerini üstlendi. 2012-2020 yılları arasında da Garanti BBVA Mortgage Genel Müdürlüğü görevini tamamladı ve Ocak 2021 itibariyle de Kredi Riski Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine atandı. Bankacılık ve işletmecilik dallarında 27 yıllık iş tecrübesi bulunan Atay, Kredi Riski Yönetimi, Kurumsal ve Özellikli Krediler, Ticari Krediler, Bireysel ve KOBİ Krediler Risk Yönetimi, Kurumsal ve Ticari Krediler Yapılandırma; Risk Planlama, İzleme ve Raporlama; Bölge Krediler Koordinasyon, Risk Projeler, Kredi Riski Yönetimi İleri Analitik alanlarından sorumlu.

İlker Kuruöz

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

İlker Kuruöz

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü lisans ve yüksek lisans mezunu olan İlker Kuruöz, iş yaşamına ABD’de başladı. 1997-2006 yılları arasında Garanti BBVA Teknoloji’de Uygulama Geliştirme Bölüm Müdürü olarak görev aldıktan sonra global bir danışmanlık şirketine katılarak Teknoloji Danışmanlığı Grup Yöneticisi olarak görev yaptı. 2006-2016 yılları arasında özel bir iletişim ve teknoloji hizmetleri şirketinde Teknik Çözümler Bölüm Müdürü, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Teknoloji Grubundan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve kısa bir dönem vekâleten Genel Müdürlük pozisyonunu icra eden Kuruöz, 2016-2018 yılları arasında Doğuş Grubu’nda Teknolojiden sorumlu Başkan ve Doğuş Teknoloji Genel Müdürü olarak görevini sürdürdü. 14 Mart 2018 itibarıyla Garanti BBVA’da Mühendislik Hizmetleri ve Veri’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Kuruöz, aynı zamanda Öğretmen Akademisi Vakfı Yönetim Kurulu, Mütevelliler Heyeti Üyesi ve Garanti BBVA Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

Ceren Acer Kezik

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Ceren Acer Kezik

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği lisans, Harvard Universitesi İşletme bölümü yüksek lisans mezunu olan Ceren Acer Kezik, iş yaşamına 2005 yılında global bir yönetim danışmanlığı şirketinde başladı. Bankacılık, telekomünikasyon, perakende ve özel yatırım sektörlerinde; Pazarlama, strateji ve yeni iş geliştirme alanlarında çalıştı. Ekim 2012’de Kitle Segment Yöneticisi olarak GarantiBBVA’ya katıldı. Nisan 2016’da yeni kurulan Kobi Mikro İş Birimi’nden sorumlu Direktör olarak atandı, daha sonra 2017’de bu sorumluluklarına Bireysel Bankacılık çatısı altında Kitle İş Birimi’nin Direktörlüğü de eklendi. 1 Haziran 2022’de Bireysel Bankacılık’ta sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Kezik, Bireysel Bankacılık Pazarlama, Kitle Bankacılığı Pazarlama ve Özel Bankacılık Pazarlama alanlarından sorumludur. Aynı zamanda, Garanti BBVA Mortgage, Garanti BBVA Yatırım, Garanti BBVA Ödeme Sistemleri ve Garanti BBVA Emeklilik ve Hayat’ta Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

Sinem Edige

GENEL MÜDÜR - YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Sinem Edige

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Sinem Edige, aynı yıl Garanti BBVA Hazine Müdürlüğü’nde çalışmaya başlamıştır. 2003 - 2006 yılları arasında ise Hazine Müdürlüğü’nde Yönetici olarak görevine devam etmiştir. Daha sonra 2006 - 2009 yılları arasında Garanti BBVA Portföy Yatırım Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2009 - 2012 yılları arasında, Garanti BBVA Portföy Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. 2012 - 2021 yılları arasında Garanti BBVA Özel Bankacılık Direktörü olarak çalıştıktan sonra, Garanti BBVA Portföy Genel Müdürü olarak atanmıştır. 10.10.2023 tarihinden bu yana ise Garanti BBVA Yatırım Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini sürdürmektedir.

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630