Kapat

Piyasa Fiyatlı Emir

İşlem platformunda o an için geçerli olan en iyi fiyattan başlayarak alım veya satım yapılmasını öngören emir anlamına gelmektedir.

Aktif Fiyatlı Emir (Sapmaya İzin Verme)

Seçtiğiniz fiyattan işlem yapmaya çalışan ancak fiyat değişmişse reddedilen emir anlamına gelmektedir. Kısaca emir ya seçilen fiyattan anında gerçekleşir ya da iptal edilir.

Aktif Fiyatlı Emir (Belirlenen pip kadar sapmaya izin ver)

Seçtiğiniz fiyatın, yine sizin belirlediğiniz pip kadar sapmasına izin verilen emir anlamına gelmektedir. Eğer fiyat, seçtiğiniz andan itibaren belirlenen pip aralığının içinde kaldıysa anında gerçekleşir. Bu aralığın dışına çıktıysa iptal edilir.

Limit Emir

Alım veya satımın belirlediğiniz sabit bir fiyattan gerçekleştirilmesini öngören ve işlemlerin piyasa fiyatının belirlediğiniz fiyat seviyesine ulaşmasıyla gerçekleşen Emir anlamına gelmektedir. Emir için geçerlilik süresini seçtiğiniz bir tarihe ya da iptal edilene kadar olarak belirleyebilirsiniz.

Stop Emir

Piyasada işlem görmekte olan fiyatın daha da üstünde bir fiyatla alış işlemine girmek veya piyasa fiyatının daha da altında bir fiyatla satış işlemine girmek için verilen emir türü anlamına gelmektedir. Emir için geçerlilik süresini seçtiğiniz bir tarihe ya da iptal edilene kadar olarak belirleyebilirsiniz.

Koruma Emirleri

Kar Al Emri

Uzun (long) pozisyonlar için piyasa fiyatının üstünde, kısa (short) pozisyonlar için piyasa fiyatının altında bir seviyeye yazılarak, bu seviyeden pozisyonun kapanması için kullanılan emir tipidir.

Zarar Durdur Emri

Uzun (long) pozisyonlar için piyasa fiyatının altında, kısa (short) pozisyonlar için piyasa fiyatının üstünde bir seviyeye yazılarak, bu seviyeden pozisyonun kapanması için kullanılan emir tipidir.

Not: Ani fiyat hareketlerinde kar al ve zarar durdur emirleri için belirlenen seviyelerde sapmalar olabilir.

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630