Kapat

Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş. Halka Arzı

Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş. Halka Arzı

(Talep Toplama Tarihleri : 4 – 5 Kasım 2021)

Başvuru Kanalları: Halka arz taleplerinizi, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda “Yatırım” menüsü altında bulunan “Halka Arz” - “Hisse Senedi Halka Arz” adımından ve Garanti BBVA Mobil’de “İşlemler” – “Yatırımlar” menüsündeki “Halka Arz” adımından yapabilirsiniz. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı başvuru adımları yönlendirme videomuzu izlemek için tıklayınız.

Ayrıca, Garanti BBVA Yatırım Şubeleri ve 444 0 630 numaralı Yatırımcı Destek Merkezi’mizden de başvuru yapabilirsiniz.

Hisse Senedi hesabınız yoksa? Garanti BBVA Yatırım nezdinde hisse hesabınız yoksa hesap açmak için hemen tıklayın!

Halka Arz Detayları: Doğu Aras Enerji Yatırımları Anonim Şirketi  paylarının birincil halka arzına ilişkin talep toplama  4-5 Kasım 2021 tarihlerinde gerçekleşecektir. Şirket’in mevcut ortaklarından Kiler Holding A.Ş.’nin sahip olduğu 6.700.000 TL nominal değerli paylar ile Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin sahip olduğu 6.700.000 TL nominal değerli paylar olmak üzere toplam 13.400.000 TL nominal değerli paylar ortak satışı yolu ile halka arz edilecektir. Toplam 13.400.000 TL nominal değerli payların (“Halka Arz Edilecek Paylar”) halka arz edilmesi ile Şirket’in halka açıklık oranı %20 olacaktır.
Halka arzda toplam satılacak pay miktarından fazla talep gelmesi halinde ek satış hakkı kullanılabilecek, bu durumda da halka arz edilecek toplam payların %20’sine denk gelen ve Halka Arz Eden Pay Sahipleri’nin sahip olduğu toplam 2.680.000 TL nominal değerli paylar da halka arz edilebilecektir. Ek satışa konu payların tamamının ek satış kapsamında satılması halinde, halka arz edilecek payların nominal değeri toplam 16.080.000 TL olacak ve halka açıklık oranı %24’e ulaşacaktır.

Halka arzda talep toplama sabit fiyat ile talep toplama yöntemiyle yapılacak olup, pay başına halka arz satış fiyatı 110,00 TL olarak belirlenmiştir.  

Tahsisat grupları, %60 Yurtiçi Bireysel Yatırımcılar, %30 Yurtiçi Kurumsal Yatırımcılar ve %10 Yurtdışı Kurumsal Yatırımcılar şeklinde belirlenmiştir.

Saygılarımızla,
Garanti BBVA Yatırım

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630