Kapat

İmaş Makine Sanayi A.Ş Halka Arzı

İmaş Makine Sanayi A.Ş Halka Arzı

Talep Toplama Tarihleri: 20-21-22 Nisan 2022

Başvuru Kanalları: Halka arz taleplerinizi, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda “Yatırım” menüsü altında bulunan “Halka Arz” - “Hisse Senedi Halka Arz” adımından ve Garanti BBVA Mobil’de “İşlemler” – “Yatırımlar” menüsündeki “Halka Arz” adımından yapabilirsiniz. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı başvuru adımları yönlendirme videomuzu izlemek için tıklayınız.

Ayrıca, Garanti BBVA Yatırım Şubeleri ve 444 0 630 numaralı Yatırımcı Destek Merkezi’mizden de başvuru yapabilirsiniz.

Hisse Senedi hesabınız yoksa?

Garanti BBVA Yatırım nezdinde hisse hesabınız yoksa hesap açmak için hemen tıklayın!

Halka Arz Detayları: İmaş Makina Sanayi A.Ş.’nin çıkarılmış sermayesinin 30.000.000 TL’den 37.000.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle artırılacak olan 7.000.000 TL nominal değerli paylar ile mevcut hissedarlara ait 7.000.000 TL nominal değerli paylar olmak üzere toplam 14.000.000 TL halka arz edilecek olup Şirket’in halka açıklık oranının %37,84 olması planlanmaktadır.

Halka arzda talep toplama sabit fiyat yöntemiyle yapılacak olup, 1 TL nominal değerli payın fiyatı 15,00 TL olarak belirlenmiştir.

Tahsisat grupları Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar için %30, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar için %60 ve Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılar için %10 olarak belirlenmiştir.

Önemli Not 1:  Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemi uygulanacaktır ve mükerrer talep kontrolü yapıldıktan sonra sadece en yüksek miktarlı talepler dikkate alınacaktır.

Önemli Not 2:  Müşterek hesaplardan girilen emirler kabul edilmeyecektir.

Önemli Not 3:  Karşılanamayan taleplerden dolayı oluşan iade bedeli  dağıtım listesinin konsorsiyum üyelerine teslim edilmesini takiben izleyen iş günü içerisinde, satışı gerçekleştirilen konsorsiyum üyeleri tarafından, başvuru yerlerinde pay bedellerini nakden ödeyen yatırımcılara iade edilecektir ve kıymet blokesi yöntemi ile başvuran yatırımcıların da kıymetlerindeki blokajlar halka arza ilişkin İzahname’nin 25.1.3.2 (b) maddesinde anlatıldığı şekilde kaldırılacaktır.

Önemli Not 4: Yatırımcıların dağıtım sonucu hak ettikleri payları, dağıtım listesinin konsorsiyum üyelerine iletilmesini takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde ve pay bedellerinin ödenmesi şartıyla, kaydi olarak teslim edilecektir.

Önemli Not 5: Şirket 1 yıl süreyle bedelsiz sermaye artırımı dışında dolaşımdaki pay miktarını artıracak bir işlemde bulunmayacağı, mevcut ortaklar ise sahip oldukları paylarını 1 yıl süreyle hiçbir şekilde Borsa’da satmayacaklarının taahhüdünü vermişlerdir.

Saygılarımızla,
Garanti BBVA Yatırım

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630