Kapat

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş Halka Arzı

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş Halka Arzı

Talep Toplama Tarihleri: 20-21-22 Nisan 2022

Başvuru Kanalları: Halka arz taleplerinizi, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda “Yatırım” menüsü altında bulunan “Halka Arz” - “Hisse Senedi Halka Arz” adımından ve Garanti BBVA Mobil’de “İşlemler” – “Yatırımlar” menüsündeki “Halka Arz” adımından yapabilirsiniz. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı başvuru adımları yönlendirme videomuzu izlemek için tıklayınız.

Ayrıca, Garanti BBVA Yatırım Şubeleri ve 444 0 630 numaralı Yatırımcı Destek Merkezi’mizden de başvuru yapabilirsiniz.

Hisse Senedi hesabınız yoksa?

Garanti BBVA Yatırım nezdinde hisse hesabınız yoksa hesap açmak için hemen tıklayın!

Halka Arz Detayları: Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin çıkarılmış sermayesinin 110.000.000 TL’den 121.550.000 TL’ye artırılması nedeniyle artırılacak olan 11.550.000 TL nominal değerli paylar ile mevcut hissedarlara ait 21.450.000 TL nominal değerli paylar halka arz edilecek olup Şirket’in halka açıklık oranının %27,15 olması planlanmaktadır. Ek satışın gerçekleşmesi halinde 4.950.000 TL nominal ortak satışı ile birlikte toplamda 33.000.000 TL nominal payın halka arzı gerçekleşecektir, halka açıklık oranı ise %31,22’ye ulaşacaktır.

Halka arzda talep toplama fiyat aralığı yöntemiyle yapılacak olup, 1 TL nominal değerli payın fiyatı 29,00 TL olarak belirlenmiştir.

Tahsisat grupları Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar için %60 ve Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar için %40 olarak belirlenmiştir.

Önemli Not 1: Bireysel Yatırımcılara oransal dağıtım yöntemi uygulanacaktır.

Önemli Not 2: Oransal dağıtım yöntemi kullanılması nedeniyle, ilk aşamada gerçekleştirilecek her bir yatırımcıya birer adetlik pay dağıtımı kontrolü haricinde mükerrer tarama işlemi yapılmayacaktır.

Önemli Not 3: Yatırımcılardan halka arz nedeniyle toplanan bedeller nemalandırılmayacaktır.

Önemli Not 4: Karşılanamayan taleplerden dolayı oluşan iade bedeli ve nihai halka arz fiyatı ile Talep Fiyatı arasında oluşan farklar, dağıtım listesinin konsorsiyum üyelerine teslim edilmesini takiben derhal, satışı gerçekleştiren konsorsiyum üyeleri tarafından, pay bedellerini nakden ödeyen Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara iade edilecektir.

Önemli Not 5: Yatırımcıların dağıtım sonucu hak ettikleri payları, dağıtım listesinin konsorsiyum üyelerine iletilmesini takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde ve pay bedellerinin ödenmesi şartıyla, kaydi olarak teslim edilecektir.

Önemli Not 6: Payların BİAŞ’da işlem görmeye başlamasını takiben 30 gün süreyle fiyat istikrarını sağlayıcı işlemlerin yapılması planlanmaktadır.

Saygılarımızla,
Garanti BBVA Yatırım

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630