Kapat

Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş Halka Arzı

Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş Halka Arzı

Talep Toplama Tarihleri: 9-10 Haziran 2022

Başvuru Kanalları: Halka arz taleplerinizi, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda “Yatırım” menüsü altında bulunan “Halka Arz” - “Hisse Senedi Halka Arz” adımından ve Garanti BBVA Mobil’de “İşlemler” – “Yatırımlar” menüsündeki “Halka Arz” adımından yapabilirsiniz. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı başvuru adımları yönlendirme videomuzu izlemek için tıklayınız.

Ayrıca, Garanti BBVA Yatırım Şubeleri ve 444 0 630 numaralı Yatırımcı Destek Merkezi’mizden de başvuru yapabilirsiniz.

Hisse Senedi hesabınız yoksa?

Garanti BBVA Yatırım nezdinde hisse hesabınız yoksa hesap açmak için hemen tıklayın!

Halka Arz Detayları: Makim Makina Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin çıkarılmış sermayesinin 18.000.000 TL’sini temsil eden ve mevcut ortaklardan KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’ye ait 18.000.000 TL nominal değerli 18.000.000 adet pay halka arz edilecektir. Şirket’in halka açıklık oranının %32,14 olması planlanmaktadır.

Halka arzda talep toplama sabit fiyat yöntemiyle yapılacak olup, 1 TL nominal değerli payın fiyatı 8,80 TL olarak belirlenmiştir.

Tahsisat grupları Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar için %50 ve Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar için %50 olarak belirlenmiştir.

Önemli Not 1: Bireysel Yatırımcılara eşit dağıtım yöntemi uygulanacaktır.

Önemli Not 2:  Bireysel Yatırımcılar grubunda mükerrer talep kontrolü işlemi yapıldıktan sonra sadece en yüksek miktarlı talepleri dikkate alınacaktır. Yurt İçi Kurumsal Yatırımcı grubunda öncelikle, İzahname’nin 25.1.3.2 (a) maddesinde belirtilen şekilde nihai talep adedi belirlenecektir. Daha sonra bir defadan fazla talepte bulunan yatırımcıların bulunması durumunda fazla olan talep kabul edilecektir.

Önemli Not 3: Yatırımcılardan halka arz nedeniyle toplanan bedeller nemalandırılmayacaktır.

Önemli Not 4: Karşılanamayan taleplerden dolayı oluşan iade bedeli dağıtım listesinin Konsorsiyum Üyeleri’ne teslim edilmesini takiben derhal, satışı gerçekleştiren Konsorsiyum Üyeleri tarafından başvuru yerlerinde pay bedellerini nakden ödeyen yatırımcılara iade edilecektir.

Önemli Not 5: Talebi karşılanan yatırımcıların payları, kaydi sistem esasları çerçevesinde, dağıtım listesinin Konsorsiyum Üyeleri'ne iletilmesini takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde ve pay bedellerinin ödenmesi şartıyla, kaydi olarak teslim edilecektir.

Önemli Not 6: Payların BİAŞ’da işlem görmeye başlamasını takiben 30 gün süreyle fiyat istikrarını sağlayıcı işlemlerin yapılması planlanmaktadır.

Saygılarımızla,
Garanti BBVA Yatırım

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630