Kapat

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş. 23 – 24 – 25 Haziran 2021 tarihlerinde halka arz ediliyor

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş. 23 – 24 – 25 Haziran 2021 tarihlerinde halka arz ediliyor

Başvuru Kanalları:

Halka arz taleplerinizi, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda “Yatırım” menüsü altında bulunan “Halka Arz” - “Hisse Senedi Halka Arz” adımından ve Garanti BBVA Mobil’de “İşlemler” – “Yatırımlar” menüsünde Halka Arz adımından yapabilirsiniz. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı başvuru adımları yönlendirme videomuzu izlemek için tıklayınız.

Ayrıca, Garanti BBVA Yatırım Şubeleri ve 444 0 630 numaralı Yatırımcı Destek Merkezi’mizden de başvuru yapabilirsiniz.

Hisse Senedi hesabınız yoksa?

Garanti BBVA Yatırım nezdinde hisse hesabınız yoksa hesap açmak için hemen tıklayın!

Halka Arz Detayları:

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş.  paylarının birincil halka arzına ilişkin talep toplama 23 – 24 – 25 Haziran 2021 tarihlerinde gerçekleşecektir. Talep toplama 25 Haziran 2021, Cuma günü saat 17:00’da sona erecektir. 28,00 TL‘den talep toplanacaktır.

Halka arz talepleri Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ nda Yatırım menüsünden ve Garanti BBVA Mobil’de İşlemler- Yatırımlar adımından halka arz talep ekranından iletebilecektir. Ayrıca, Garanti BBVA Yatırım Şubeleri ve 444 0 630 numaralı Yatırımcı Destek Merkezinden de talep iletilebilmektedir.

Tamamı sermaye artırımıyla olmak üzere 7.000.000 TL nominal değerli payın halka arz edilmesiyle halka açıklık oranı %20,59 olacaktır.

Tahsisat grupları, %59 Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar %30 Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar %10 Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılar %1 Şirket Çalışanları şeklinde belirlenmiştir.

Önemli Not 1: Talep toplama süresi sonunda belirli bir yatırımcı grubuna tahsis edilen tutarı karşılayacak miktarda talep gelmemiş ise o gruba ait tahsisat diğer gruplara aktarılabilir.

Talep toplama süresinin sonunda herhangi bir yatırımcı grubuna tahsis edilen tutarı karşılayacak kadar talep gelmiş olsa dahi herhangi bir yatırımcı grubuna tahsis edilen tutar, Yurt İçi Bireysel ve Yurt İçi Kurumsal Yatırımcıların asgari tahsisat oranlarını azaltmamak %20’ den fazla olmamak üzere azaltılarak, azaltılan tutar diğer gruplara aktarılabilir.

Önemli Not 2: Yurt İçi Bireysel Yatırımcıların karşılanmayan taleplerine ait paralar ve her türlü iade bedelleri, dağıtım sonuçlarının bildirilmesinin planlandığı gün olan 28 Haziran 2021 tarihinde iade edilecektir.

Önemli Not 3: Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara oransal dağıtım yöntemiyle dağıtım yapılacak olup, Yurt İçi Bireysel için azami 250.000 TL Şirket Çalışanları için ise 5.000 TL azami talep limiti bulunmaktadır.

Önemli Not 4: Talebi karşılanan yatırımcıların payları, kaydi sistem esasları çerçevesinde, dağıtım listesinin Konsorsiyum Üyeleri’ne iletilmesini takip eden en geç 2 iş günü içerisinde ve pay bedellerinin ödenmesi şartıyla kaydi olarak teslim edilecektir.

Önemli Not 5: Halka arz talebinde minimum adet 1’in dışında seçilirse, izahname dağıtım ilkeleri gereği, pay almaya hak kazanamayabilirsiniz.

Önemli Not 6: Payların BİAŞ’da işlem görmeye başlamasından itibaren 30 gün süre ile Fiyat İstikrarı işlemleri yapılması planlanmaktadır.

 

Saygılarımızla,

Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630