Kapat

Mobiltel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş Halka Arzı

Mobiltel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş Halka Arzı

Talep Toplama Tarihleri : 18-19 Kasım 2021

Başvuru Kanalları: Halka arz taleplerinizi, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda “Yatırım” menüsü altında bulunan “Halka Arz” - “Hisse Senedi Halka Arz” adımından ve Garanti BBVA Mobil’de “İşlemler” – “Yatırımlar” menüsündeki “Halka Arz” adımından yapabilirsiniz. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı başvuru adımları yönlendirme videomuzu izlemek için tıklayınız.

Ayrıca, Garanti BBVA Yatırım Şubeleri ve 444 0 630 numaralı Yatırımcı Destek Merkezi’mizden de başvuru yapabilirsiniz.

Hisse Senedi hesabınız yoksa?

Garanti BBVA Yatırım nezdinde hisse hesabınız yoksa hesap açmak için hemen tıklayın!

Halka Arz Detayları: Mobiltel’in çıkarılmış sermayesinin 847.000.000 TL’den 1.025.000.000 TL’ye artırılması nedeniyle artırılacak olan 178.000.000 TL nominal değerli paylar ile mevcut ortağın sahip olduğu 30.000.000 TL nominal değerli paylar halka arz edilecektir. Toplam 208.000.000 TL nominal değerli payların halka arz edilmesi ile Şirket’in halka açıklık oranının %20,29 olması planlanmaktadır.

Halka arzda talep toplama sabit fiyat yöntemiyle yapılacak olup, 1 TL nominal değerli payın fiyatı 1,60 TL’dir.

Tahsisat grupları Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar için %60, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar için %25 ve Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılar için %15 olarak belirlenmiştir.

Önemli Not 1: Payların Borsa’da işlem görmeye başladığı ilk 5 işlem gününde her gün açılış seansında, 1,60 TL halka arz fiyatından, Halka Arz Lideri aracılığıyla 5.000.000 adet günlük geçerli alım emri girilecektir

Önemli Not 2: Oransal dağıtım yöntemi uygulanacaktır.

Önemli Not 3: Yatırımcılardan halka arz nedeniyle toplanan bedeller nemalandırılmayacaktır.

Önemli Not 4: Karşılanamayan taleplerden dolayı oluşan iade bedeli dağıtım listesinin konsorsiyum üyelerine teslim edilmesini takiben izleyen iş günü içerisinde, satışı gerçekleştiren konsorsiyum üyeleri tarafından, başvuru yerlerinde pay bedellerini nakden ödeyen yatırımcılara iade edilecektir ve kıymet blokesi yöntemiyle başvuran yatırımcıların da kıymetlerindeki blokajlar İşbu İzahname’nin ‘Halka arza başvuru süreci’ başlıklı 25.1.3.2. no’lu bölümünün “Pay bedellerinin ödenme yeri ve şekline ilişkin bilgi” başlıklı kısmında anlatıldığı şekilde kaldırılacaktır.

Önemli Not 5: Yatırımcıların dağıtım sonucu hak ettikleri payları, dağıtım listesinin konsorsiyum üyelerine iletilmesini takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde ve pay bedellerinin ödenmesi şartıyla, kaydi olarak teslim edilecektir.

Önemli Not 6: Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara oransal dağıtım yöntemi uygulanacağından müşterek hesaplardan gelen talepler kabul edilecektir.

Saygılarımızla,
Garanti BBVA Yatırım

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630