Kapat

Sanica Isı Sanayi A.Ş.Halka Arzı

Sanica Isı Sanayi A.Ş.Halka Arzı

Talep Toplama Tarihleri : 15-16-17-18 Kasım 2022

Başvuru Kanalları: Halka arz taleplerinizi, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda “Yatırım” menüsü altında bulunan “Halka Arz” - “Hisse Senedi Halka Arz” adımından ve Garanti BBVA Mobil’de “İşlemler” – “Yatırımlar” menüsündeki “Halka Arz” adımından yapabilirsiniz. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı başvuru adımları yönlendirme videomuzu izlemek için tıklayınız.

Ayrıca, Garanti BBVA Yatırım Şubeleri ve 444 0 630 numaralı Yatırımcı Destek Merkezi’mizden de başvuru yapabilirsiniz.

Hisse Senedi hesabınız yoksa?

Garanti BBVA Yatırım nezdinde hisse hesabınız yoksa hesap açmak için hemen tıklayın!

Halka Arz Detayları: Sanica Isı Sanayi A.Ş.’nin çıkarılmış sermayesinin 100.000.000 TL’den 135.000.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle ihraç edilecek olan toplam 35.000.000 TL nominal değerli paylar sermaye artışı ile ve Şirket’in mevcut pay sahibinin sahip olduğu toplam 5.000.000 TL nominal değerli payların ortak satışı yolu ile halka arz edilmesi planlanmaktadır. Toplam 40.000.000 TL nominal değerli payların satışının gerçekleşmesi durumunda Şirket’in halka arz sonrası halka açıklık oranının %29,6 olması planlanmaktadır.

Halka arzda talep toplama fiyat aralığı yöntemiyle yapılacak olup, 1 TL nominal değerli payın fiyatı 20,03 TL olarak belirlenmiştir.

Tahsisat grupları Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar için %50, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar için %40 ve  Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılar için %10 olarak belirlenmiştir.

Önemli Not 1: Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara oransal dağıtım yöntemi uygulanacaktır.

Önemli Not 2:  Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar grubunda, tek bir bireysel yatırımcıya asgari 1 adet pay dağıtımı yapılırken, mükerrer talep kontrolü yapılarak, bir defadan fazla talepte bulunan yatırımcılara, her bir yatırımcıya 1 adet pay verilecek şekilde dağıtım yapılacaktır Bu gruptaki yatırımcılara birer adet pay dağıtıldıktan sonra kalan miktar için oransal dağıtım yöntemi kullanılacağından yukarıda belirtilenin haricinde bir mükerrer talep kontrolü işlemi yapılmayacaktır.

Önemli Not 3: Yatırımcılardan halka arz nedeniyle toplanan bedeller nemalandırılmayacaktır.

Önemli Not 4: Karşılanamayan taleplerden dolayı oluşan iade bedeli dağıtım listesinin konsorsiyum üyelerine teslim edilmesini takiben en geç takip eden 1  iş günü içerisinde, satışı gerçekleştiren konsorsiyum üyeleri tarafından başvuru yerlerinde pay bedellerini nakden ödeyen yatırımcılara iade edilecektir ve varlık blokesi yöntemiyle başvuran yatırımcıların da kıymetlerindeki blokajlar İzahname'nin “Halka arza başvuru süreci” başlıklı 25.1.3.2 numaralı bölümünün “ Pay bedellerinin ödenme yeri ve şekline ilişkin bilgi” başlıklı kısmında anlatıldığı şekilde kaldırılacaktır.

Önemli Not 5: Yatırımcıların dağıtım sonucu hak ettikleri payları, dağıtım listesinin konsorsiyum üyelerine iletilmesini takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde ve pay bedellerinin ödenmesi şartıyla, kaydi olarak teslim edilecektir.

Önemli Not 6: Şirket ile halka arz edenlerin halka arzdan elde edeceği brüt fon tutarının %20’si olan 160.240.000 TL  30 gün boyunca fiyat istikrarını sağlayıcı işlemlerde kullanılacaktır. Halka arz edenlerin paylarının satışından elde edilen gelir tükenmedikçe Şirket’in elde edeceği halka arz geliri fiyat istikrarı işlemlerinde kullanılmayacaktır.

Önemli Not 7: Şirket ve tüm ortakların 1 yıl boyunca bedelli – bedelsiz sermaye artırımı yapmama ve sahip oldukları payları borsa fiyatından bağımsız olarak satmama taahhüdü bulunmaktadır. 

Saygılarımızla,
Garanti BBVA Yatırım

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630