Garanti BBVA e-Trader Nedir?

Garanti BBVA e-Trader, pay piyasası (hisse senedi), VİOP sözleşmeleri ve varant alım satım işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlayan bir mobil uygulama ve web platformudur.

BIST, VİOP ve uluslararası piyasaları izlemek, alım-satım işlemlerinizi gerçekleştirebilmek, fiyat ve haber alarmı kurarak anlık bilgilendirme alabilmek için hemen giriş yapabilirsiniz.

Garanti BBVA e-Trader’a Nasıl Giriş Yapılır?

Web platformumuza ve mobil uygulamamıza Garanti BBVA İnternet Bankacılığı bilgileriniz ile hemen giriş yapabilirsiniz.

Mobil uygulamamızı indirmek için:

  
 

 

 

Mobil Uygulama Özellikleri

Garanti BBVA e-Trader uygulaması ile piyasaları izleyebilir, pay piyasası (hisse senedi), VİOP sözleşmeleri ve varant alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Mobil uygulamamızı indirerek ücretsiz olarak 15 dakika gecikmeli BIST, VİOP ve uluslararası piyasa verilerini izleyebilirsiniz. Yenilenen uygulamamızda sizler için seçtiğimiz 10 adet sembolün canlı son fiyat bilgisini ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. 

Garanti BBVA İnternet Bankacılığından Düzey 1, Düzey 1+, Düzey 2, Düzey 2+ ve AKD veri yayın paketi satın alarak pakete ait piyasa verilerine uygulama üzerinden erişebilirsiniz.

Sayfam

  • Sayfam sekmesinde sizler için İzleme Listesi, BIST Yükselenler/Düşenler/Hacimliler ve Piyasa Özeti – Grafik özelliklerini sunduk. Dilerseniz en altta bulunan Sayfamı Düzenle butonundan menüleri dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz, Araştırma Raporları, Ekonomik Takvim, Haberler ve Garanti BBVA Yatırım Twitter Paylaşımları menülerini de ekleyebilirsiniz. İzleme Listesinde size hazır bir liste hazırladık. Dilerseniz maksimum 4 farklı izleme listesi daha ekleyebilirsiniz, tüm listeleri dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Tümünü göster butonunu tıklayarak dilediğiniz menüdeki tüm listeyi görüntüleyebilirsiniz.  10 adet BIST Yükselenler, Düşenler ve Hacimliler listesine bu sekmeden ulaşabilirsiniz. Tümünü Göster butonuna tıkladığınızda tüm Yükselen, Düşen, Hacimliler listesine ulaşabilirsiniz.  En altta ise BIST 100, BIST30, USD ve EUR özet grafik alanlarına ulaşabilirsiniz.

Gündem

  • Gündem sekmesinden hazır listelere ve İzleme Listelerinize erişebileceğiniz Piyasalar, Haber ve Analiz başlıklarına erişebilirsiniz. Piyasalar başlığından Yeni Liste Oluşturabilir, mevcut listelerinizi düzenleyebilir dilerseniz liste görünümü yerine kare görünümüne geçebilirsiniz. BIST 100, 50, 30, BIST Endeksleri, Varantlar, Dünya Borsa Endeksleri gibi birçok hazır listeye erişebilirsiniz. Haber başlığından Genel, Siyasi, Dış Ekonomi, FX, Enerji, Makro Veriler, Emtia gibi daha birçok haber kategorisine ulaşabilirsiniz. Analiz başlığından Araştırma Raporları, Garanti BBVA Yatırım Model Portföy & Tavsiye Listesi, Ekonomik Takvim, Getiri Karşılaştırma, Döviz Çevirici, Sermaye Artırımı ve Temettü analizlerine erişebilirsiniz. Araştırma Raporlarında Borsa, Global Piyasalar, Günün Grafiği, Makro Ekonomi ve Piyasa Yorumları başlıklarından Garanti BBVA Yatırım’ın Uzman Araştırma ekiplerinin raporlarından bilgi alabilirsiniz. Ekonomik Takvim ile yurt içi ve yurt dışı önemli ekonomik gelişmeleri takip edebilir ve takviminize ekleyebilirsiniz.  Getiri Karşılaştırmadan belirleyeceğiniz tutarın seçeceğiniz tarih aralığında XU100, USDTRY, EURTRY, GLDGR (Gram Altın) ve seçeceğiniz sembol karşısındaki performansını görüntüleyebilirsiniz.  Döviz Çeviriciden tutar ve döviz cinsi belirleyerek EUR, USD, GBP, JPY ve CHF cinsinden satış fiyatına göre otomatik hesaplama erişebilir, Sermaye Artırımı ve Temettü bölümünden sembol seçerek tarihsel bazlı bedelli/bedelsiz sermaye artırımı ve temettü oranı bilgilerine erişebilirsiniz. Model Portföy ve Tavsiye Listesi fonksiyonları ile Garanti BBVA Yatırım Araştırma bölümünün sizler için önerdiği hisse senetleri ile alım satım yapabilir, yatırım kararlarınızı şekillendirebilirsiniz.

Emirlerim

  • Gün içi gerçekleşen, bekleyen ve iptal emirlerinize ulaşabilirsiniz. Bekleyen emirlerinizin üzerine tıklayarak ya da ekranınızı sağdan sola doğru kaydırarak düzenleyebilir, hisse emirlerinizde ek olarak zincir emir bağlayabilirsiniz.

Portföyüm

  • Portföyüm bölümüne Garanti BBVA Mobil/Garanti BBVA İnternet Bankacılığı bilgileriniz ile bağlanarak hesaplarınıza erişebilir, hesap portföyünüzü takip edebilir, alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Pozisyon Detay başlığından açık pozisyonlarınıza erişebilir, ekranınızı sağdan sola da kaydırarak al/sat işlemlerinizi yapabilirsiniz. Açık pozisyon satırına tıklayarak pozisyon detay sayfasına erişebilirsiniz. Hareketler başlığından Son 1 aya kadar tüm gerçekleşen emirlerinize erişebilir, dilerseniz sembol bazında filtreleme yapabilirsiniz. Sağ üstte bulunan Hesap Özeti başlığına tıklayarak hisse ve VİOP hesaplarınızın detay bilgilerine erişebilirsiniz. Artık portföyüm ekranında sol üstte bulunan hesap numarası bilgilerinde hisse için toplam Kar/Zarar ve Toplam Hisse Değeri bilgilerine, VİOP portföyünüz için ise Tahmini K/Z ve Açık Pozisyon Büyüklüğü bilgilerinize erişebilirsiniz.

Diğer Bilgiler

  • Uygulamanın sağ üstünde yer alan arama butonundan dilediğiniz sembolü aratıp üzerine tıklayarak sembol detay sayfasına erişebilirsiniz. Ayrıca önceki aramalarınızı görüntüleyebilirsiniz. Yine sağ üstte yer alan alarm butonundan uygulamaya giriş yaparak haber alarmı kurabilir ve veri yayın paketiniz varsa fiyat alarmı ekleyebilirsiniz. Bu alandan ayrıca bildirimlerinize erişebilirsiniz. Bildirimler alanında alarm bildirimlerinizi, bekleyen emirlerinizin gerçekleşmesini ve Garanti BBVA Yatırım tarafından piyasa bilgilendirmelerine erişebilirsiniz. Uygulamanın sol üstünde yer alan profil ikonunu tıklayarak uygulama hakkında Ayarlar, Canlı Semboller, Nasıl Kullanılır?, Lisanslar, Sıkça Sorulan Sorular ve Hakkımızda bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Eğer Garanti BBVA nezdinde hisse senedi hesabınız bulunmuyorsa “Hisse Senedi Hesap Açılışı” butonuna tıklayarak şubeye gitmeden hızlıca hisse senedi hesabı açabilirsiniz.

Al/Sat

  • Uygulamanın birçok yerinde bulunan mavi Al/Sat floating butonu, sembol detay sayfası ya da izleme listelerinde ekranınızı sola kaydırarak al/sat butonlarına ulaşabilirsiniz. Yeni alış/satış ekranlarında ilgili sembole ait özet piyasa verilerine erişebilir, kullanılabilir bakiyenizi önceden görebilirsiniz. Ayrıca adet yerine tutar da belirterek alım/satım işleminizi yapabilirsiniz. Portföyünüzde bulunan hisse senedine ait satış emri girdiğinizde adet alanı dolu gelir. Ayrıca alım satım ekranında derinlik lisansınız varsa derinlik bilgilerine erişebilirsiniz. Sizler için zincir emir, 40 gün süreli emir özelliklerini de uygulamaya ekledik.

Alarm

  • Belirlediğiniz semboller için haber ve fiyat alarmı kurabilirsiniz. Alarmını kurduğunuz koşul ya da haber gerçekleştiğinde size mobil uygulama bildirimi iletilecektir.

Web Uygulama Özellikleri

  • Herhangi bir kurulum yapmanıza gerek kalmadan Garanti BBVA İnternet Bankacılığı bilgileriniz ile hızlıca giriş yapıp hisse senedi ve VİOP işlemlerinizi gerçekleştirmeye hemen başlayabilirsiniz. Sembol fiyatları, döviz kurları, haberler, detaylı rapor ve analizlere tek sayfada ulaşabilirsiniz. Sayfa düzenini dilediğiniz şekilde değiştirebilir, belirli modülleri ekleyip kaldırabilir ve kendinize en uygun görünüm ile kullanabilirsiniz. Dilediğiniz sembol ile ilgili haber ve fiyat alarmı oluşturabilir, anlık bilgi alabilirsiniz. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan satın aldığınız veri yayın paketlerini hem mobil hem web uygulamasında aynı anda olmamak koşulu ile kullanabilirsiniz.