Dalsan Alçı Hisse Alım İşleminde Garanti Yatırım Finansal Danışmanlığı

Dalsan Alçı Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (“DALSAN ALÇI”)  Lafarge SA’ya (“LAFARGE”) ait olan %50 hisselerinin, Dalsan Yatırım ve İnşaat A.Ş.’ye (“DALSAN YATIRIM”) satış işlemi başarıyla tamamlanmıştır. Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. (“GARANTİ YATIRIM”), satın alma işleminde DALSAN YATIRIM’ın münhasır alıcı taraf danışmanlığı ile birlikte satın alma finansmanının sağlanmasında da danışmanlık hizmeti vermiştir.

1977 yılında DALSAN YATIRIM tarafından kurulan DALSAN ALÇI, Ankara Gölbaşı ve Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan ileri teknoloji entegrasyonuna sahip fabrikalarında  yüksek kalitede yapı alçıları, iç ve dış cephe kuru duvar malzemeleri üretimi ve satışını gerçekleştirmektedir.

DALSAN YATIRIM, DALSAN ALÇI şirketinin 1998 yılında LAFARGE’a satılmış olan hisseleri geri almıştır. DALSAN YATIRIM, işlem sonrasında, yeni fabrika yatırımları yaparak ve yeni ürünler geliştirmeye devam ederek, DALSAN ALÇI’nın ihracat performansını artırmayı ve iç pazardaki lider konumunu daha da ileriye taşımayı hedeflemektedir.

GARANTİ YATIRIM, kuruluşundan bu yana 7,1 milyar ABD$’lık şirket birleşme ve satın alma işleminde danışmanlık yapmış, 43 halka arz ve 283 borçlanma aracı ihracında ise lider kurum olarak görev almıştır