Ebru Dildar Edin

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ebru Dildar Edin, 1993 yılında iş hayatına atıldı. 1997’de Garanti BBVA Kurumsal Bankacılık Birimi’ne katıldı ve 1999’da Proje Finansmanı Birimi’nin kuruluşunda yer aldı. 6 yıl Birim Müdürü olarak çalıştıktan sonra, 2006’da Proje ve Satın alım Finansmanı Koordinatörlüğü’ne getirildi ve 25 Kasım 2009’da bugünkü görevine atandı. Edin, 2010 yılından beri Sürdürülebilirlik Komitesi Üyeliğini yürütmekte olup, 2012 yılında mevcut sorumluluklarına ek olarak Komite kararlarını hayata geçirmek üzere kurulan Sürdürülebilirlik Ekibi’nin koordinasyonunu da üstlendi. Bununla birlikte Edin, Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’nin ve Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Yerel Ağı’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.  Edin aynı zamanda, Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Garanti Bank S.A. (Romanya)’da Yönetim Kurulu Üyesi. Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 23 yıl olan Edin, Proje Finansmanı ve Sürdürülebilirlik, Hazine, Hazine Pazarlama ve Finansal Çözümler, Türev Ürünler, Finansal Kurumlar, Kurumsal Bankacılık Koordinasyon ve Nakit Yönetimi ve İşlem Bankacılığı alanlarından sorumlu.

 

Muammer Cüneyt Sezgin

Yönetim Kurulu Üyesi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü, Western Michigan University İş İdaresi (MBA) ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi doktora programı mezunu olan M. Cüneyt Sezgin, çeşitli özel sektör bankalarında yöneticilik yaptı. 2001 yılında Garanti BBVA'ya katılan Dr. Sezgin, Garanti BBVA Yönetim Kurulu Üyeliği Ve Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanlığı yanı sıra Garanti Bank S.A. (Romanya), Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş., Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. ve Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) Yönetim Kurulu Üyeliklerini sürdürüyor. 30 Haziran 2004 tarihinden beri Garanti BBVA Yönetim Kurulu Üyesi olan Sezgin’in bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 28 yıldır.

Mahmut Akten

Yönetim Kurulu Üyesi

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü lisans, Carnegie Mellon Üniversitesi İşletme bölümü yüksek lisans bölümünden mezun olan Mahmut Akten, 1999 yılında ABD’de iş yaşamına başladı. Global bir inşaat şirketinin Finans ve Hazine bölümlerinde çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra, 2006 yılında global bir danışmanlık şirketine  katıldı. 2006 – 2012 yılları arasında Boston ve İstanbul ofislerinde ve en son Yardımcı Ortak pozisyonunda görevini sürdürdükten sonra, 1 Temmuz 2012 tarihinde Bireysel Kitle Bankacılığından sorumlu Birim Müdürü olarak Garanti BBVA'ya katıldı. 1 Ocak 2017 itibarıyla Bireysel Bankacılık ‘tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Akten,  aynı zamanda Garanti Bilişim Teknolojisi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev  yapıyor. Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 17 yıl olan Akten, Bireysel Bankacılık Pazarlama, Bireysel Kitle Bankacılığı Pazarlama ve Özel Bankacılık Pazarlama alanlarından sorumlu.

Javier Bernal Dionis

Yönetim Kurulu Üyesi

Barcelona Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Javier Bernal Dionis, MBA derecesini Navarra Üniversitesi IESE Business School’dan aldı. Barna Consulting Group’ta ortak olarak görev yaptıktan sonra, Promarsa’da (New York, ABD) Genel Müdür olarak çalıştı ve 1996 yılında BBVA’ya katıldı. 1999 yılına kadar, BBVA Bireysel Bankacılık Segment Yöneticisi olarak çalıştı. 2000-2003 yıllarında BBVA bünyesi dışında bir internet portalının kuruculuğunu yaptı. Son 12 yılda BBVA bünyesinde farklı alanlarda görev yaptı: 2004-2005 yılları arasında Genel Müdür’e bağlı İnovasyon ve İş Geliştirme Direktörü, 2006-2010 İspanya & Portekiz bölgesi İş Geliştirme Direktörü, 2011-2014 Küresel Bireysel & Ticari Bankacılık grubu altında Ticari & Bireysel Bankacılık Direktörü olarak ve 2014-2015 yılları arasında BBVA ve Garanti BBVA arasında Kurumsal Uyumlandırma Direktörü olarak görev yaptı. 2006-2010 yılları arasında BBVA Grubu İcra Kurulu Üyesi ve 2010-2011 yılları arasında ise İspanya ve Portekiz İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 27 Temmuz 2015 tarihinden beri Garanti BBVA Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Bernal, ayrıca Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş., GarantiBank Moscow, Garanti Bank S.A. (Romanya), Garanti Finansal Kiralama A.Ş., Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. ve Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Bernal, 31 Mart 2016 itibarıyla T. Garanti Bankası A.Ş.’nin Denetim Komitesi Üyesi olarak seçilmiş olması neticesinde, Sermaye Piyasası Kurulu’nun ilgili düzenlemeleri çerçevesinde, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak kabul edilmektedir. Bankacılık ve işletmecilik dallarında iş tecrübesi 26 yıl olan Bernal, BBVA-Garanti BBVA koordinasyonundan sorumlu.

Utku Ergüder

Genel Müdür - Yönetim Kurulu Üyesi

Hacettepe Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olan Utku Ergüder, Bilgi Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansına sahiptir. 2000 yılında Garanti BBVA bünyesine katılan Ergüder, 2004-2010 yılları arasında Ankara Yatırım Merkezi Müdürlüğünü yapmıştır. 2010-2015 yılları arasında Garanti BBVA Yatırım Bankacılığı ve Aracılık Hizmetleri Birim Müdürü olarak, 2015-2018 yılları arasında ise Garanti BBVA Yatırım Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 01.11.2018 tarihinden bu yana Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini sürdürmektedir.