Kapat

Yabancı Borsalar

New York Borsası (NYSE)
NYSE, Amerika'nın en büyük borsası olma özelliğine sahip. Dünyanın  en yüksek hacimli borsaları arasında da yer alan New York Borsası birçok büyük ABD şirketinin hisselerine de ev sahipliği yapıyor.

NASDAQ
Elektronik bir borsa olan NASDAQ, özellikle teknoloji şirketlerine odaklanıyor. Apple, Microsoft, Amazon, Tesla gibi dev teknoloji şirketlerinin hisseleri burada işlem görüyor.

AMEX (American Stock Exchange)
Amerika'nın önemli borsalarından AMEX, özellikle küçük ve orta ölçekli şirketlere odaklanıyor. 2008'de NYSE tarafından satın alınan borsa hala birçok enerji, sağlık ve teknoloji şirketinin hisselerine ev sahipliği yapıyor. AMEX, genellikle opsiyonlar ve ETF'ler gibi türev ürünlerde işlem gören bir borsa olarak da biliniyor.

Londra Borsası (London Stock Exchange - LSE)
Londra Borsası, dünya finans piyasasının önemli borsalarında arasında değerlendirilmekte. Birleşik Krallık'ın başkenti Londra'da bulunan LSE, geniş bir sektör yelpazesinde faaliyet gösteren birçok İngiliz ve uluslararası şirketin hisselerine ev sahipliği yapıyor. LSE, FTSE 100 endeksi gibi endeksleri barındırmaktadır. Finans, enerji, telekomünikasyon ve perakende gibi sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin hisseleri burada işlem görüyor.

Deutsche Börse –XETRA (FSE)
Deutsche Börse – Xetra, Almanya ve dünya genelindeki birçok şirketin hisselerini barındıran, uluslararası alanda dikkat çeken bir borsadır. Deutsche Börse, Almanya'nın en büyük borsa operatörü Xetra ise Deutsche Börse'nin elektronik ticaret platformudur. 

Euronext
Avrupa’nın en büyük borsalarından biri olan Euronext, Fransa, Hollanda, Belçika ve Portekiz gibi Avrupa ülkelerini kapsıyor. Ayrıca Paris Borsası ve Amsterdam Borsası gibi merkezleri de içeriyor.

Hong Kong Borsası (HKEX)
Asya'nın finansal merkezi  Hong Kong'da bulunan borsa,  çok sayıda Çin’li ve uluslararası şirketin hisselerine ev sahipliği yapıyor.

Toronto Menkul Kıymetler Borsası (Toronto Stock Exchange - TSX)
Kanada'nın en büyük borsası olan TSX, enerji, finans, teknoloji ve madencilik gibi çeşitli sektörlerden birçok şirketin hisselerine ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda dünya genelindeki maden ve enerji şirketleri için bir ticaret merkezi görevi görüyor. TSX, Kanada ekonomisinin sağlığı hakkında önemli bir gösterge olarak kabul ediliyor.  Ülkenin enerji kaynaklarına dayalı ekonomisi nedeniyle özellikle enerji sektöründeki şirketlerin hisseleri büyük bir yere sahip. Siz de TSX'de işlem gören şirketlerin performansını izleyerek Kanada ekonomisi ve küresel piyasa trendleri hakkında bilgi edinebilir ve yatırım portföylerinizi çeşitlendirebilirsiniz.

Yurt Dışı Hisse Senedi İşlem Örneği:
 

Hisse Adı

Microsoft Corp

Hisse Adı

Microsoft Corp

Alış Adet

20

Satış Adet

20

Alış Fiyat

365 USD

Satış Fiyat

375 USD

Pozisyon Büyüklüğü

7300 USD

Pozisyon Büyüklüğü

7500 USD

Komisyon Oranı

Binde 3

Komisyon Oranı

Binde 3

Alış Komisyon Tutarı

21,9 USD

Satış Komisyon Tutarı

22,5 USD

Hesaptan Alınan Nakit Tutar

7321,9 USD

Hesaba Geçen Nakit Tutar

7477,5 USD

Kar/Zarar

155,6 USD Kar

Komisyon tutarları borsalar özelinde farklılık gözetebilmektedir. Komisyon tutarları ve ek maliyetler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630