Yurt Dışı Hisse (Pay) Senedi

Dünyanın önde gelen birçok borsasına erişim ayrıcalığı artık Garanti BBVA Yatırım’da!

Avrupa, Amerika ve Uzak Doğu ülkelerindeki şirketlere ait hisse senetlerine ortak olabilir, 26 farklı ülke borsasında alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yurt dışı Borsalar’ da Hisse Senedi işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde Garanti BBVA Yatırım International Trader platformumuz ile dilediğiniz yerden masaüstü veya web uygulamaları aracılığıyla 24 saat iletebilirsiniz.

Ayrıca bir demo hesap açarak Garanti BBVA Yatırım International Trader üzerinden yurt dışı borsalarda hisse senedi işlemlerini deneyimleme imkanına sahipsiniz.

Demo hesap açılışı için tıklayınız.

Yurt dışı Hisse Senedi İşlemleri hesap açılışı için size en yakın Garanti BBVA veya Garanti BBVA Yatırım Şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Şube adreslerimize ulaşmak için tıklayınız.

Hesap açılışı için kimlik belgesi fotokopinizi ve adres teyit belgesi olarak adınıza düzenlenmiş son üç aya ait bir fatura veya geçerlilik tarihi dolmamış ikametgâh belgenizi tarafımıza iletmeniz gerekmektedir.

Adres teyit belgesi olarak e-Devlet üzerinden Kurum adına alınan ikametgah belgesi geçerlidir.

E-devlet üzerinden alınacak olan ikametgah belgesinin “Kuruma İbraz” kategorisinin  seçilerek ve kurum adına “Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.” yazılacak şekilde alınması belgenin kabul edilebilirliği için önem arz etmektedir.

Yurt dışı işlemlerde gelir, damga veya benzeri vergiler veya yasal kesintiler değişiklik gösterebilecek olup Borsa'nın ve/veya işlem yapılan ülkenin mevzuatı kapsamında doğabilecek vergi yükümlülükleri müşterilerimizin sorumluluğundadır.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 12233903.315.99-220 sayılı Genel Mektubu’na istinaden yurt dışı piyasalarda işlem gören borsa yatırım fonlarının (ETF/ETN) online platformlar üzerinden alım-satımı yapılamamaktadır. Müşteri temsilciniz veya Yatırımcı Destek Merkezi'mizden telefon aracılığıyla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm sorularınız için Yatırımcı Destek Merkezi’mize 444 0 630 numaralı telefonumuzdan hafta içi 09:00-23:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

Yurt Dışı Piyasalar Pay ve/veya Pay Benzeri Diğer Kıymetlerin ve/veya Türev Araçlara İlişkin Risk ve Fiyat Bilgilendirme Formu.