Kapat

İstinyepark İstanbul AVM'nin Satın Alma İşlemini Tamamladık

İstinyepark İstanbul AVM'nin Satın Alma İşlemini Tamamladık

Alıcı taraf münhasır danışmanı olarak yer aldığımız satın alma işlemi kapsamında; Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketlerinden Orjin Gayrimenkul Grubu’nun, halihazırda %58 hissedarı olduğu İstinyepark İstanbul AVM’nin, Doğuş Turizm Sağlık Yatırımları ve İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait %42 oranındaki hissesini satın alarak, İstinyepark İstanbul AVM’nin %100 sermayedarı olmak üzere anlaştığını duyurmak isteriz.

Gayrimenkul geliştirme piyasası için önem arz eden bu işlem, sektörün önde gelen M&A danışmanı olarak konumumuzu sağlamlaştırmış olup, 2020 yılının başından itibaren finansal danışman olarak tamamladığımız 11. Birleşme ve Devralma işlemi olmuştur.

Bu işlem, alıcı taraf münhasır danışmanı olarak yer aldığımız Birleşik Krallık merkezli kritik güç ve veri iletim ürünlerinin uzman entegre üreticisi Volex Plc’nin (“Volex”), Türkiye merkezli önde gelen global kablo tesisatı üreticisi Murat Kablo Sanayi A.Ş.'yi (“Murat Kablo”) 196 milyon ABD$ değer üzerinden satın almasına ilişkin işleminin ardından son 12 ay içerisinde tamamladığımız ikinci önemli Birleşme ve Devralma işlemi olmuştur. 

Birleşme satın alma projelerini uzman kadromuzla devam ettirmeyi hedeflemekteyiz.
 

Saygılarımızla,
Garanti BBVA Yatırım
 

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630