Kapat

VİOP'ta İşleme Açılacak Yeni Pay Vadeli İşlem Sözleşmeleri ile Yeni Vade Ayları İşleme Açılmayacak Pay Vadeli İşlem Sözleşmeleri Hk.

VİOP'ta İşleme Açılacak Yeni Pay Vadeli İşlem Sözleşmeleri ile Yeni Vade Ayları İşleme Açılmayacak Pay Vadeli İşlem Sözleşmeleri Hk.

Borsa İstanbul’un almış olduğu karar doğrultusunda:

  • Doğuş  Otomotiv  Servis  ve  Ticaret  A.Ş.  (DOAS) ve Çimsa  Çimento  Sanayi  ve  Ticaret  A.Ş. (CIMSA) paylarına dayalı pay vadeli işlem sözleşmelerinin piyasa katılımcılarıyla yapılacak testlerinde herhangi bir sorun çıkmaması halinde VİOP’ta işlem gören diğer pay vadeli işlem sözleşmeleri ile aynı sözleşme unsurlarına sahip olacak şekilde 09/02/2024 tarihinde işleme açılmasına,

  • Halihazırda işlem görmekte olan EİS  Eczacıbaşı  İlaç  Sınai  ve  Finansal  Yatırımlar  Sanayi  ve Ticaret A.Ş. (ECILC), İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (ISGYO), Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş. (KARSN) ve Şekerbank T.A.Ş. (SKBNK) pay vadeli işlem sözleşmelerinde yeni vade aylarının işleme açılmamasına ve mevcut olan Ocak, Şubat ve Mart 2024 vade aylarına ait sözleşmelerin, vade sonu tarihlerine kadar işlem görmeye devam etmesine, karar verilmiştir.

Karara ilişkin detaylar ve Borsa İstanbul duyurusu için tıklayınız.

Bilgilerinize Sunarız,
Garanti BBVA Yatırım

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630