Kapat

ASELSAN-Farklı Fiyat, Miktarsal ve Tutarsal Talep Girişleri Hakkında

ASELSAN-Farklı Fiyat, Miktarsal ve Tutarsal Talep Girişleri Hakkında

Aselsan Halka Arzı bedel iadelerinin talebe dönüşmesi sadece farklı fiyat seviyelerinden yapılan başvurular için geçerli olup, miktarsal veya tutarsal yapılan başvurularda bedel iadesinin talebe dönüşmesi için mevcut taleplerin tarafınızca iptal edilerek farklı fiyattan girilmesi gerektiğini hatırlatırız.

İzahnamede  yer aldığı üzere;

Yurt içi Bireysel Yatırımcılar ve Şirket Çalışanları için yatırımcıların farklı fiyat seviyelerinden girmiş oldukları farklı talep adetleri dikkate alınarak nihai talep adedi belirlenecektir.

- Farklı fiyat seviyelerinden farklı talep adedi giren yatırımcılar için nihai halka arz fiyatına eşit veya üstündeki en yakın fiyattan girmiş oldukları talep dikkate alınacaktır. Ayrıca, talep fiyatı ile nihai halka arz fiyatı arasındaki farkın ilave pay talebine dönüştürülmesini isteyen yatırımcıların bu yöndeki talepleri dikkate alınarak nihai talep adedi belirlenecektir.

- Fiyattan bağımsız sadece adet olarak (miktarsal) talep eden yatırımcılar için bu adet nihai talep adedi olarak dikkate alınacaktır.

- Fiyattan bağımsız sadece pay bedeli olarak (tutarsal) talep eden yatırımcılar için bu pay bedelinin nihai halka arz fiyatına bölünmesiyle (küsurat aşağı yuvarlanarak) elde edilen adet nihai talep adedi olarak dikkate alınacaktır.

Dolayısıyla, talep formlarında da yer aldığı şekliyle “Bedel İadesini Talebe Dönüştürme” seçeneği sadece fiyat belirterek talep giren yatırımcılar için geçerli olacaktır.

 

Önemle bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla,

Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630