Kapat

Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Halka Arzı

Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Halka Arzı

Talep Toplama Tarihleri: 15-16-17 Mart 2023

Başvuru Kanalları: Halka arz taleplerinizi, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda “Yatırım” menüsü altında bulunan “Halka Arz” - “Hisse Senedi Halka Arz” adımından ve Garanti BBVA Mobil’de “İşlemler” – “Yatırımlar” menüsündeki “Halka Arz” adımından yapabilirsiniz. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı başvuru adımları yönlendirme videomuzu izlemek için tıklayınız.

Ayrıca, Garanti BBVA Yatırım Şubeleri ve 444 0 630 numaralı Yatırımcı Destek Merkezi’mizden de başvuru yapabilirsiniz.

Hisse Senedi hesabınız yoksa?

Garanti BBVA Yatırım nezdinde hisse hesabınız yoksa hesap açmak için hemen tıklayın!

Halka Arz Detayları: Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin çıkarılmış sermayesinin 49.957.498 TL’den 70.000.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle ihraç edilecek olan toplam 20.042.502 TL nominal değerli paylar sermaye artışı ile halka arz edilmesi planlanmaktadır. Toplam 20.042.502 TL nominal değerli payların satışının gerçekleşmesi durumunda Şirket’in halka arz sonrası halka açıklık oranının %28,63 olması planlanmaktadır. Ek satış planlanmamaktadır.

Halka arzda talep toplama sabit fiyat yöntemiyle yapılacak olup, 1 TL nominal değerli payın fiyatı 48,90 TL olarak belirlenmiştir.

Tahsisat grupları Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar için %57, Şirket Çalışanları için %3, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar için %35 ve Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılar için %5 olarak belirlenmiştir.

Önemli Not 1: Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar ve Şirket Çalışanları grubu için eşit dağıtım yöntemi kullanılacaktır ve mükerrer talep kontrolü işlemi yapıldıktan sonra sadece en yüksek miktarlı talepleri dikkate alınacaktır.

Önemli Not 2: Müşterek hesaplardan talep girişi kabul edilmeyecektir.

Önemli Not 3: Bilgi eksikliği nedeniyle iptal edilen kayıtlar ile İzahnamenin 25.2.3.f maddesi kapsamında uygulanması durumunda mükerrer tarama sonucu dağıtıma dahil edilmeyecek kayıtlar talep listelerinden çıkarıldıktan ve talepler her bir tahsis grubu bazında ayrıldıktan sonra başvuru taleplerinin satışa sunulan pay miktarından az ya da eşit olması halinde bütün talepler karşılanır.

Önemli Not 4: Karşılanamayan taleplerden dolayı oluşan iade bedeli en geç dağıtım listesinin onaylanarak kesinleşmesini izleyen işgünü içerisinde, satışı gerçekleştiren Konsorsiyum Üyeleri tarafından, işbu İzahname’nin 25.1.3.2 (c) maddesinde belirtilen başvuru yerlerinde Talep Bedeli’ni nakden ödeyen Şirket Çalışanları ve Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar’a iade edilecektir ve kıymet blokesi yöntemi ile başvuran yatırımcıların da kıymetlerindeki blokajlar işbu İzahname’nin “Halka arza başvuru süreci” başlıklı 25.1.3.2 numaralı bölümünün (b)“Pay bedellerinin ödenme yeri, şekli ve süresine ilişkin bilgi” başlıklı kısmında anlatıldığı şekilde kaldırılacaktır.

Önemli Not 5: Talebi karşılanan yatırımcıların payları, kaydi sistem esasları çerçevesinde, dağıtım listesinin Konsorsiyum Üyeleri’ne iletilmesini takip eden en geç 2 iş günü içerisinde ve pay bedellerinin ödenmesi şartıyla kaydi olarak teslim edilecektir.

Önemli Not 6: Şirket ve ortakları 12 (oniki) ay boyunca Halka arz fiyatının altında Borsa’da satmama taahhüdü vermiştir.

Önemli Not 7: Fiyat istikrarının payların BİAŞ’da işlem görmeye başlamasından itibaren 30 gün süre ile yapılması planlanmaktadır.

Önemli Not 8: Halka arz nedeniyle toplanan bedeller nemalandırılmayacaktır.

Önemli Not 9: Yatırımcılar halka arzda sadece aşağıdaki varlıklarını teminat göstererek talepte bulunabilirler. Başvuru yerleri Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. ve T. Garanti Bankası A.Ş. olan yatırımcıların teminat gösterebileceği menkul kıymetler ve kıymet bazında blokeye alınacak tutarlar aşağıdaki tabloda özetlenmiştir. Talep girişi yapılabilmesi için bu tutarların müşteri hesaplarında hazır olması gerekmektedir.
 

Teminata Alınacak Kıymet

Teminat Katsayısı

Teminata Alımda
Uygulanacak Fiyat

Teminat Bozumunda Uygulanacak Fiyat

Para Piyasası Fonu (GPY Para piyasası fonu)

0,97

Fonun o gün için fon kurucusu tarafından açıklanan alış fiyatı

Fonun o gün için fon kurucusu tarafından açıklanan alış fiyatı

Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu (GPY Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu)

0,97

Fonun o gün için fon kurucusu tarafından açıklanan alış fiyatı

Fonun o gün için fon kurucusu tarafından açıklanan alış fiyatı

Döviz (ABD Doları, Avro, İngiliz Sterlini)

0,90

Döviz teminatında her bir Konsorsiyum Üyesi’nin çalıştığı bankanın söz konusu yabancı para için ilk açıkladığı döviz alış  gişe kuru (Küsuratlı döviz tutarları bir ve katları şeklinde yukarı yuvarlanacaktır.)

Döviz teminatında her bir Konsorsiyum Üyesi’nin çalıştığı bankanın anlık döviz alış gişe kuru (Küsuratlı döviz tutarları bir ve katları şeklinde yukarı yuvarlanacaktır.)

TL DİBS

0,95

Her bir Konsorsiyum Üyesi’nin ilgili günde açıkladığı ilk gösterge alış fiyatı

Her bir Konsorsiyum Üyesi’nin ilgili günde açıkladığı ilk gösterge alış fiyatı

Döviz (Avro, ABD Doları ve İngiliz Sterlini) Cinsinden Vadeli Mevduat

0,90

Döviz cinsinden vadeli mevduatların TL’ye dönüştürülmesinde, her bir Konsorsiyum Üyesi’nin çalıştığı bankanın söz konusu yabancı para için anlık döviz alış gişe kuru (Küsuratlı döviz tutarları bir ve katları şeklinde yukarı yuvarlanacaktır.)

Döviz cinsinden vadeli mevduatların TL’ye dönüştürülmesinde, her bir Konsorsiyum Üyesi’nin çalıştığı bankanın söz konusu yabancı para için anlık döviz alış gişe kuru (küsuratlı döviz tutarları bir ve katları şeklinde yukarı yuvarlanacaktır.)

Saygılarımızla,
Garanti BBVA Yatırım

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630