Kapat

Kaleseramik, Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş. Halka Arzı

Kaleseramik, Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş. Halka Arzı

Kaleseramik Halka Arz Ediliyor!  Halka arz taleplerinizi, Garanti BBVA İnternet’te “Yatırım” menüsü altında bulunan “Halka Arz” - “Hisse Senedi Halka Arz” adımından ve Garanti BBVA Mobil’de “İşlemler” – “Yatırımlar” menüsündeki “Halka Arz” adımından KLSER kodunu aratarak yapabilirsiniz. Garanti BBVA Mobil ve İnternet başvuru adımları yönlendirme videomuzu izlemek için  tıklayınız.

Ayrıca, Garanti BBVA Yatırım Şubeleri ve 444 0 630 numaralı Yatırımcı Destek Merkezi’mizden de başvuru yapabilirsiniz.

Garanti BBVA Yatırım nezdinde hisse hesabınız yoksa hesap açmak için hemen tıklayın!

 

Konsorsiyum Üyesi

Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.

İhraççı

Kaleseramik, Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi Anonim Şirketi

Halka Arz Fiyatı

25,00 TL

Talep Toplama Tarihi

20-21 Temmuz 2023

Halka Arz Talep Toplama Yöntemi

Sabit Fiyatla Talep Toplama

Dağıtım Yöntemi

Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara ve Kale Grubu Çalışanlarına eşit dağıtım, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara serbest dağıtım yapılacaktır. (30.03.2023 tarihli Kurul İlke Kararıyla sınırlı olmak üzere)

Halka Arz Öncesi Çıkarılmış Sermayesi

405.388.195,51 TL

Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermayesi

514.778.660,51 TL

Halka Arz Miktarı

109.390.465 TL (Tamamı Sermaye Artırımı)

Aracılık Yöntemi

En İyi Gayret Aracılığı

Halka Açıklık Oranı

%21,25

Halka Arz Büyüklüğü

2.734.761.625 TL

  Planlanan Tahsisat          Grupları

Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar - %79

Kale Grubu Çalışanları - %1

Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar - %20

Taahhütler

Şirket için Satan Ortaklar için 1 yıl boyunca bedelli-bedelsiz sermaye artırımı yapmama ve satmama taahhüdü

Şirket ve Satan Ortaklar için 1 yıl boyunca dolaşımdaki pay miktarını artırmama taahhüdü

Fiyat İstikrarı

Payların borsada işlem görmeye başlamasından itibaren 30 Gün

Halka arza dair diğer önemli bilgiler ise aşağıda yer almaktadır.

Önemli Not 1: Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar ve Kale Grubu Çalışanları tarafından iletilen talepler mükerrer taramadan geçirilecek ve en yüksek miktarlı talepleri dışındaki diğer talepleri iptal edilerek dağıtıma konu edilmeyecektir. Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar grubundaki bir yatırımcının en yüksek miktarlı talebini birden fazla konsorsiyum üyesinden iletmesi durumunda dağıtıma konu olacak talep Ak Yatırım ve Yapı Kredi Yatırım tarafından belirlenecektir.

Önemli Not 2: Tüm yatırımcı gruplarına dağıtım yapılırken, dağıtım sonucu ortaya çıkan miktarlar alt sınır koyan yatırımcılar açısından gözden geçirilip ortaya çıkan miktarların bu alt sınırın altında kalması halinde yatırımcı isteğine uygun olarak listeden çıkarılacak ve bu miktarlar tekrar dağıtıma tabi tutulacaktır.

Önemli Not 3: Dağıtımdan pay alan yatırımcılar, dağıtım listesinin kesinleşmesini takiben hesaplarına aktarılan payları,  paylar hesaplarına geçtiği tarihten itibaren 90 gün boyunca borsa dışında satamaz, başka yatırımcı hesaplarına virmanlayamaz veya borsada özel emir ile ve/veya toptan satış işlemine konu edemezler. Bu konuda sorumluluk talebi giren yatırımcıya aittir.

Önemli Not 4: SPK’nın 30.03.2023 tarih ve 2023/21 sayılı bülteninde yer alan İlke Kararına göre, yatırımcı bazında talep edilebilecek azami pay tutarı, söz konusu yatırımcının dahil olduğu gruba tahsis edilen toplam pay miktarının dörtte birini geçemeyecektir.

Önemli Not 5: Yatırımcılardan halka arz nedeniyle toplanan bedeller nemalandırılmayacaktır.

Önemli Not 6: Talebi karşılanan yatırımcıların payları, kaydi sistem esasları çerçevesinde, dağıtım listesinin Konsorsiyum Üyeleri’ne iletilmesini takip eden en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ve pay bedellerinin ödenmesi şartıyla, kaydi olarak teslim edilecektir.

Önemli Not 7: Karşılanamayan taleplerden dolayı oluşan iade bedeli; dağıtım listesinin Konsorsiyum Üyeleri’ne teslim edilmesini takiben derhal, talebi giren Konsorsiyum Üyeleri tarafından İzahname’nin 25.1.3.2 (c) bölümünde belirtilen başvuru yerlerinde pay bedellerini nakden ödeyen Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar’a iade edilecektir.

Önemli Not 8: Yatırımcılar halka arzda sadece aşağıdaki varlıklarını teminat göstererek talepte bulunabilirler. Başvuru yerleri Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. ve T. Garanti Bankası A.Ş. olan yatırımcıların teminat gösterebileceği menkul kıymetler ve kıymet bazında blokeye alınacak tutarlar aşağıdaki tabloda özetlenmiştir. Talep girişi yapılabilmesi için bu tutarların müşteri hesaplarında hazır olması gerekmektedir.
 

Teminata Alınacak Kıymet

Teminat Katsayısı

Teminata Alımda
Uygulanacak Fiyat

Teminat Bozumunda Uygulanacak Fiyat

Para Piyasası Fonu (GPY1. ve GPY2. Para Piyasası Fonu)

0,97

Fonun o gün için fon kurucusu tarafından açıklanan alış fiyatı

Fonun o gün için fon kurucusu tarafından açıklanan alış fiyatı

Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu (GPY)

0,97

Fonun o gün için fon kurucusu tarafından açıklanan alış fiyatı

Fonun o gün için fon kurucusu tarafından açıklanan alış fiyatı

Döviz (ABD Doları, Avro, İngiliz Sterlini)

0,90

TCMB tarafından açıklanan bir gün öncesinin alış kuru (Küsuratlı döviz tutarları bir ve katları şeklinde yukarı yuvarlanacaktır.)

TCMB tarafından açıklanan bir gün öncesinin alış kuru (Küsuratlı döviz tutarları bir ve katları şeklinde yukarı yuvarlanacaktır.)

TL DİBS

0,95

Her bir Konsorsiyum Üyesi’nin ilgili günde açıkladığı ilk gösterge alış fiyatı

DİBS’lerde her bir konsorsiyum üyesinin çalıştığı bankanın ilgili gündeki işlem anındaki cari alış fiyatı

Halka arz fiyatının belirlenmesinde SPK’nın ya da Borsa İstanbul’un herhangi bir takdir yetkisi ya da onayı bulunmamaktadır. Şirket ve halka arz edilecek paylarla ilgili bilgileri içeren İzahname ve Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu KAP’ta (kap.org.tr), Şirket’in (kale.com.tr) ve Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.’nin  (garantibbvayatirim.com.tr)  internet sitelerinde yayımlanmaktadır. Yatırımcıların, yatırım kararlarını halka arz edilecek paylara ilişkin yayımlanmış olan İzahname ile Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu’nun incelenmesi suretiyle vermeleri gerekmektedir. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Saygılarımızla,
Garanti BBVA Yatırım
  

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630