Kapat

Işık Plastik Sanayi ve Dış Ticaret Pazarlama A.Ş  Halka Arzı (21-22 Ocak Talep Toplama)

Işık Plastik Sanayi ve Dış Ticaret Pazarlama A.Ş  Halka Arzı (21-22 Ocak Talep Toplama)

Işık Plastik paylarının birincil halka arzı Garanti BBVA Yatırım liderliğinde Borsa İstanbul Birincil Piyasa'da 21 - 22 Ocak 2021 tarihlerinde 22 Ocak saat 13:00'e kadar 'Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi' ile yapılacaktır.

Başvuru Kanalları:
Halka arz taleplerinizi Garanti BBVA Mobil ve İnternet Bankacılığı, Garanti BBVA e-Trader uygulamaları, 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi, 444 0 630 Garanti BBVA Yatırımcı Destek Merkezi ve Garanti BBVA Yatırım Şubeleri’nden iletebilirsiniz.

Önemli Not: Bu halka arz ön talep toplama yöntemiyle yapılmayacağı için, halka arz menüsünden değil, hisse senedi alışı gibi ISKPL hisse kodu seçilerek alış emri girişi yapılmalıdır.

Birincil Piyasada ortak hesaplardan halka arz başvurusu yapılamamaktadır.

Yatırımcı Destek Merkezi'mizin hisse senedi hattına, 444 0 630 numaralı telefonumuzdan 1’i tuşlayarak hafta içi 09:15 - 19:30 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

Halka Arz Detayları:
Işık Plastik’in çıkarılmış sermayesinin 43.741.000 TL’den 51.802.638 TL’ye çıkarılması nedeniyle artırılacak 8.061.638 TL nominal değerli paylar ve mevcut ortaklarından Mehmet Çeker’in sahip olduğu 3.224.655 TL nominal değerli paylar olmak üzere toplam 11.286.293 TL nominal değerli pay halka arz edilecektir.

Garanti BBVA Yatırım tarafından en iyi gayret aracılığı ile gerçekleştirilecek halka arzda ek satışa konu pay bulunmamaktadır.

Sabit fiyatla talep toplanacak halka arzda talep toplama fiyatı 16,10 TL*’dir.

Halka arz sonrası 22 işlem günü paylarını elde tutan yatırımcılar, bu sürenin sonunda paylarının en az yarısını halka arz fiyatından geri satabilecektir**.

*Halka arz edilen payların halka arz fiyatının belirlenmesinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun ya da Borsa İstanbul A.Ş.’nin herhangi bir takdir yetkisi ya da onayı bulunmamaktadır.​

**Payların geri alımı için kullanılabilecek fon tutarı azami halka arz büyüklüğünün yarısı kadardır; bu tutardan fazla talep gelirse yatırımcıların talepleri oransal olarak karşılanacaktır.

Dağıtım Yöntemi/Zamanı:
Borsa İstanbul dağıtımda talepleri yatırımcı hesabı bazında dikkate almamaktadır. Dağıtım, MKK sicil numarası kullanılarak yatırımcı bazında zaman önceliği esasıyla ilk emre dağıtım yapılacaktır. Diğer emirler dağıtıma konu edilmeyecektir. Dağıtım, halka arzın ikinci gününde birincil piyasa işlem süresinin bitişini takiben Borsa İstanbul tarafından yapılacaktır.

Halka arz ile ilgili olarak hazırlanan izahname; www.kap.org.tr www.garantibbvayatirim.com.tr ve www.isikplastik.com internet sitelerinde yayımlanmaktadır.

Yatırım kararlarının izahname ile tasarruf sahiplerine satış duyurusunun incelenmesi suretiyle verilmesi gerekmektedir.

Onaylı İzahname için tıklayınız.

Onaylı Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu için tıklayınız.

Esas Sözleşme için tıklayınız.

Yönetim Kurulu İç Yönergesi için tıklayınız.

Genel Kurulu İç Yönergesi için tıklayınız.

Bağımsız Denetim Raporu için tıklayınız.

Denetçi Sorumluluk Beyanı için tıklayınız.

Değerleme Raporu (2016) için tıklayınız.

Değerleme Raporu (2018) için tıklayınız.

Değerleme Raporu (2020) için tıklayınız.

Değerleme Kuruluşu Sorumluluk Beyanı için tıklayınız.

Hukukçu Raporu için tıklayınız.

Fon Kullanım Yeri Raporu için tıklayınız.

Fiyat Tespit Raporu için tıklayınız.

 

Saygılarımızla,

Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630