Kapat

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Halka Arzı

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Halka Arzı

Talep Toplama Tarihleri : 22 – 23 - 24 Haziran 2022

Başvuru Kanalları: Halka arz taleplerinizi, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda “Yatırım” menüsü altında bulunan “Halka Arz” - “Hisse Senedi Halka Arz” adımından ve Garanti BBVA Mobil’de “İşlemler” – “Yatırımlar” menüsündeki “Halka Arz” adımından yapabilirsiniz. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı başvuru adımları yönlendirme videomuzu izlemek için tıklayınız.

Ayrıca, Garanti BBVA Yatırım Şubeleri ve 444 0 630 numaralı Yatırımcı Destek Merkezi’mizden de başvuru yapabilirsiniz.

Hisse Senedi hesabınız yoksa?

Garanti BBVA Yatırım nezdinde hisse hesabınız yoksa hesap açmak için hemen tıklayın!

Halka Arz Detayları: Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin çıkarılmış sermayesinin 212.000.000 TL’den 233.500.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle artırılacak olan 21.500.000 TL nominal değerli pay ile mevcut ortak Hakan Kocaer’e ait 25.250.000 TL nominal değerli paylar olmak üzere toplam 46.750.000 adet pay halka arz edilecek olup  Şirket’in halka açıklık oranının %20,02 olması planlanmaktadır. Toplanan talebin satışa sunulan pay adedinden fazla olması durumunda mevcut ortak Hakan Kocaer’e ait 9.350.000 TL nominal değerli pay ek satışa konu olabilecektir. Ek satışa konu payların tamamının satılması durumunda, halka arz edilecek payların toplam nominal değeri 56.100.000 TL olacak ve halka açıklık oranı %24,02’ye ulaşacaktır.

Halka arzda talep toplama sabit fiyat yöntemiyle yapılacak olup, 1 TL nominal değerli payın fiyatı 27,50 TL olarak belirlenmiştir.

Tahsisat grupları Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar için %60, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar için %35 ve Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılar için %5 olarak belirlenmiştir.

Önemli Not 1: Bireysel Yatırımcılara oransal dağıtım yöntemi uygulanacaktır.

Önemli Not 2:  Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar tahsisat grubunda tek bir yatırımcıya asgari 1 (bir) adet pay dağıtımı yapılırken mükerrer talep kontrolü işlemi yapılarak her bir yatırımcının en yüksek miktarlı talebine 1 adet pay verilecek şekilde dağıtım yapılacaktır. Bu yatırımcılara 1’er adet pay dağıtıldıktan sonra, yatırımcıların kabul edilmiş tüm talepleri için oransal dağıtım yöntemi kullanılacağından yukarıda belirtilenin haricinde bir mükerrer talep kontrolü işlemi yapılmayacaktır.

Önemli Not 3: Oransal dağıtım yöntemine göre dağıtım yapılacak Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar grubu içerisinde yer alan yatırımcıların müşterek hesaplardan girdikleri talepler

iptal edilerek dağıtıma dahil edilmeyecektir.

Önemli Not 4: Karşılanamayan taleplerden dolayı oluşan iade bedeli dağıtım listesinin konsorsiyum üyelerine teslim edilmesini takiben derhal, satışı gerçekleştiren konsorsiyum üyeleri tarafından başvuru yerlerinde pay bedellerini nakden ödeyen yatırımcılara iade edilecektir ve varlık blokesi yöntemiyle başvuran yatırımcıların da kıymetlerindeki blokajlar  İzahname’nin “Halka arza başvuru süreci” başlıklı 25.1.3.2 numaralı bölümünün “(b) Pay bedellerinin ödenme yeri ve şekline ilişkin bilgi” başlıklı kısmında anlatıldığı şekilde kaldırılacaktır.

Önemli Not 5: Talebi karşılanan yatırımcıların payları, kaydi sistem esasları çerçevesinde, dağıtım listesinin Konsorsiyum Üyeleri'ne iletilmesini takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde ve pay bedellerinin ödenmesi şartıyla, kaydi olarak teslim edilecektir.

Önemli Not 6: Payların BİAŞ’da işlem görmeye başlamasını takiben 30 gün süreyle fiyat istikrarını sağlayıcı işlemlerin yapılması planlanmaktadır.

Önemli Not 7: Şirket ve satan ortak 180 gün boyunca satmama taahhüdü vermiştir. 

Saygılarımızla,
Garanti BBVA Yatırım

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630