Kapat

Birikim Varlık Yönetim A.Ş. Halka Arzı

Birikim Varlık Yönetim A.Ş. Halka Arzı

Talep Toplama Tarihleri : 8-9 Aralık 2022

Başvuru Kanalları: Halka arz taleplerinizi, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda “Yatırım” menüsü altında bulunan “Halka Arz” - “Hisse Senedi Halka Arz” adımından ve Garanti BBVA Mobil’de “İşlemler” – “Yatırımlar” menüsündeki “Halka Arz” adımından yapabilirsiniz. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı başvuru adımları yönlendirme videomuzu izlemek için tıklayınız.

Ayrıca, Garanti BBVA Yatırım Şubeleri ve 444 0 630 numaralı Yatırımcı Destek Merkezi’mizden de başvuru yapabilirsiniz.

Hisse Senedi hesabınız yoksa?

Garanti BBVA Yatırım nezdinde hisse hesabınız yoksa hesap açmak için hemen tıklayın!

Halka Arz Detayları: Birikim Varlık Yönetim A.Ş.’nin çıkarılmış sermayesinin 50.000.000 TL’den 56.000.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle ihraç edilecek olan toplam 6.000.000 TL nominal değerli paylar sermaye artışı ile ve Şirket’in mevcut pay sahibinin sahip olduğu toplam 6.000.000 TL nominal değerli payların ortak satışı yolu ile halka arz edilmesi planlanmaktadır. Toplam 12.000.000 TL nominal değerli payların satışının gerçekleşmesi durumunda Şirket’in halka arz sonrası halka açıklık oranının %21,43 olması planlanmaktadır.

Halka arzda talep toplama fiyat aralığı yöntemiyle yapılacak olup, 1 TL nominal değerli payın fiyatı 14,20 TL olarak belirlenmiştir.

Tahsisat grupları Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar için %50, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar için %35 ve  Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılar için %15 olarak belirlenmiştir.

Önemli Not 1:  Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara eşit  dağıtım yöntemi uygulanacaktır.

Önemli Not 2:  Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar grubunda eşit dağıtım yöntemi kullanılacaktır ve mükerrer talep kontrolü işlemi yapıldıktan sonra sadece en yüksek miktarlı talepleri dikkate alınacaktır.

Önemli Not 3: Yatırımcılardan halka arz nedeniyle toplanan bedeller nemalandırılmayacaktır.

Önemli Not 4: Karşılanamayan taleplerden dolayı oluşan iade bedeli dağıtım listesinin konsorsiyum üyelerine teslim edilmesini takiben en geç takip eden 1  iş günü içerisinde, satışı gerçekleştiren konsorsiyum üyeleri tarafından başvuru yerlerinde pay bedellerini nakden ödeyen yatırımcılara iade edilecektir ve varlık blokesi yöntemiyle başvuran yatırımcıların da kıymetlerindeki blokajlar İzahname'nin “Halka arza başvuru süreci” başlıklı 25.1.3.2 numaralı bölümünün “ Pay bedellerinin ödenme yeri ve şekline ilişkin bilgi” başlıklı kısmında anlatıldığı şekilde kaldırılacaktır.

Önemli Not 5: Yatırımcıların dağıtım sonucu hak ettikleri payları, dağıtım listesinin konsorsiyum üyelerine iletilmesini takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde ve pay bedellerinin ödenmesi şartıyla, kaydi olarak teslim edilecektir.

Önemli Not 6: Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasından itibaren 30 gün boyunca fiyat istikrarını sağlayıcı işlemlerin yapılması planlanmaktadır.

Önemli Not 7: Şirket payların Borsa İstanbul A Ş .’de işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca halka arza konu olmayan maliki olduğu payları dolaşımdaki pay miktarının artmasına sebep olacak şekilde Borsa’da satmayacağını, 6 ay boyunca bedelsiz sermaye artırımı yapılmayacağını, 2 yıl boyunca da bedelli sermaye artırımı yapılmayacağını ve Borsa’da işlem görmeye başlamasından itibaren 1 yıl boyunca halka arz fiyatının üzerindeki bir fiyattan Borsa’da işlem gören Şirket paylarına ilişkin geri alım yapılmayacağını taahhüt etmiştir.

Önemli Not 8: Halka arz eden pay sahibi ve Şirket’in mevcut ortağı Ak Faktoring A.Ş. Şirket paylarının Borsa’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca borsada ve/ veya borsa dışında pay satışı yapmayacağını sahibi olduğu halka arza konu olmayan paylarını 1 yıl boyunca borsa fiyatından bağımsız olarak hiçbir suretle satmayacağını taahhüt etmişlerdir.

Saygılarımızla,
Garanti BBVA Yatırım

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630