Kapat

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. Halka Arzı

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. Halka Arzı

Talep Toplama Tarihleri : 28-29 Aralık 2022

Başvuru Kanalları: Halka arz taleplerinizi, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’nda “Yatırım” menüsü altında bulunan “Halka Arz” - “Hisse Senedi Halka Arz” adımından ve Garanti BBVA Mobil’de “İşlemler” – “Yatırımlar” menüsündeki “Halka Arz” adımından yapabilirsiniz. Garanti BBVA İnternet Bankacılığı başvuru adımları yönlendirme videomuzu izlemek için tıklayınız.

Ayrıca, Garanti BBVA Yatırım Şubeleri ve 444 0 630 numaralı Yatırımcı Destek Merkezi’mizden de başvuru yapabilirsiniz.

Hisse Senedi hesabınız yoksa?

Garanti BBVA Yatırım nezdinde hisse hesabınız yoksa hesap açmak için hemen tıklayın!

Halka Arz Detayları: SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş.’nin çıkarılmış sermayesinin 50.000.000 TL’den 58.000.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle ihraç edilecek olan toplam 8.000.000 TL nominal değerli paylar sermaye artışı ile ve Şirket’in mevcut pay sahibinin sahip olduğu toplam 4.250.000TL nominal değerli payların ortak satışı yolu ile halka arz edilmesi planlanmaktadır. Toplam 12.250.000 TL nominal değerli payların satışının gerçekleşmesi durumunda Şirket’in halka arz sonrası halka açıklık oranının %21,12  olması planlanmaktadır.

Halka arzda talep toplama sabit fiyat yöntemiyle yapılacak olup, 1 TL nominal değerli payın fiyatı 32,00 TL olarak belirlenmiştir.

Tahsisat grupları Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar için %49, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar için %40, Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılar için %10 ve Şirket Çalışanları için %1 olarak belirlenmiştir.

Önemli Not 1: Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara ve Şirket Çalışanlarına eşit dağıtım yöntemi uygulanacaktır.

Önemli Not 2: Her bir Yurt İçi Kurumsal Yatırımcı için azami talep miktarı, halka arz edilen toplam pay miktarı (12.250.000 adet) kadar olarak kabul edilecek, böyle bir durumda azami talep miktarını aşan miktarda talepte bulunan yatırımcıların talep adetleri azami talep miktarı olan 12.250.000 adet olarak dikkate alınacaktır. Yatırımcılar istedikleri takdirde talep formunda almak istedikleri miktara ilişkin alt sınır belirleyebileceklerdir.

Önemli Not 3: Eşit dağıtım yöntemi kullanılması nedeniyle, mükerrer talep kontrolü yapıldıktan sonra sadece en yüksek miktarlı talepler dikkate alınacaktır.

Önemli Not 4: Müşterek hesaplardan girilen talepler iptal edilerek dağıtıma konu edilmeyecektir.

Önemli Not 5: Yatırımcılardan halka arz nedeniyle toplanan bedeller nemalandırılmayacaktır.

Önemli Not 6: Karşılanamayan taleplerden dolayı oluşan iade bedeli dağıtım listesinin konsorsiyum üyelerine teslim edilmesini takiben en geç takip eden 1  iş günü içerisinde, satışı gerçekleştiren konsorsiyum üyeleri tarafından başvuru yerlerinde pay bedellerini nakden ödeyen yatırımcılara iade edilecektir ve kıymet blokesi yöntemiyle başvuran yatırımcıların da kıymetlerindeki blokajlar İzahname'nin “Halka arza başvuru süreci” başlıklı 25.1.3.2 numaralı bölümünün “ Pay bedellerinin ödenme yeri ve şekline ilişkin bilgi” başlıklı kısmında anlatıldığı şekilde kaldırılacaktır.

Önemli Not 7: Yatırımcıların dağıtım sonucu hak ettikleri payları, dağıtım listesinin konsorsiyum üyelerine iletilmesini takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde ve pay bedellerinin ödenmesi şartıyla, kaydi olarak teslim edilecektir.

Önemli Not 8: Şirket 15 ay boyunca bedelli ve bedelsiz sermaye artırımı yapmama taahhüdü vermiştir. Şirket ortakları ise 15 ay boyunca hiçbir şekilde Borsa’da satmama taahhüdü vermiştir. 5 yıl süreyle minimum %35 nakit kar payı taahhüdü verilmiştir. 2022 ve 2023 yılları FAVÖK toplamının tutturulmasına ilişkin taahhüt verilmiş olup sapma oranı kadar yatırımcılara pay verilecektir.

Önemli Not 9: Fiyat istikrarı işlemleri yerine “Günlük Alım Emri Taahhüdü” uygulanacaktır. 5 işlem günü süreyle her gün açılış seansında, 32,00 TL halka arz fiyatından, İnfo Yatırım aracılığıyla 850.000 adet günlük geçerli alım emri girilecektir.

Saygılarımızla,
Garanti BBVA Yatırım

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630