Kapat

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.  Halka Arzı (30-31 Mart Talep Toplama)

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.  Halka Arzı (30-31 Mart Talep Toplama)

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. (“Matriks”) paylarının birincil halka arzı Garanti BBVA Yatırım liderliğinde Borsa İstanbul Birincil Piyasa'da 30 - 31 Mart 2021 tarihlerinde 31 Mart saat 13:00'e kadar 'Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi' ile yapılacaktır.

Başvuru Kanalları:
Halka arz taleplerinizi Garanti BBVA Mobil ve İnternet Bankacılığı, Garanti BBVA e-Trader uygulamaları, 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi, 444 0 630 Garanti BBVA Yatırımcı Destek Merkezi ve Garanti BBVA Yatırım Şubeleri’nden iletebilirsiniz.

Önemli Not: Bu halka arz ön talep toplama yöntemiyle yapılmayacağı için Garanti BBVA İnternet Bankacılığı halka arz menüsünden değil, tüm dijital işlem kanallarımızda hisse alış penceresinden MTRKS.HE hisse kodu seçilerek alış emri girişi yapılmalıdır.

Birincil Piyasada ortak hesaplardan halka arz başvurusu yapılamamaktadır.

Yatırımcı Destek Merkezi'mizin hisse senedi hattına, 444 0 630 numaralı telefonumuzdan 1’i tuşlayarak hafta içi 09:15 - 19:30 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

Halka Arz Detayları:
Matriks’in çıkarılmış sermayesinin %38,05’ine tekabül eden 7.419.980 TL nominal değerli pay halka arz edilecektir.

Garanti BBVA Yatırım tarafından en iyi gayret aracılığı ile gerçekleştirilecek halka arzda ek satışa konu pay bulunmamaktadır.

Sabit fiyatla talep toplanacak halka arzda talep toplama fiyatı 28 TL*’dir.

Halka arz sonrası 22 işlem günü paylarını elde tutan yatırımcılar, bu sürenin sonunda paylarını halka arz fiyatından geri satabilecektir.

*Halka arz edilen payların halka arz fiyatının belirlenmesinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun ya da Borsa İstanbul A.Ş.’nin herhangi bir takdir yetkisi ya da onayı bulunmamaktadır.​

Dağıtım Yöntemi/Zamanı:
Borsa İstanbul dağıtımda talepleri yatırımcı hesabı bazında dikkate almamaktadır. Dağıtım, MKK sicil numarası kullanılarak yatırımcı bazında zaman önceliği esasıyla ilk emre dağıtım yapılacaktır. Diğer emirler dağıtıma konu edilmeyecektir. Dağıtım, halka arzın ikinci gününde birincil piyasa işlem süresinin bitişini takiben Borsa İstanbul tarafından yapılacaktır.

Halka arz ile ilgili olarak hazırlanan izahname; www.kap.org.tr , www.garantibbvayatirim.com.tr ve www.matriksdata.com internet sitelerinde yayımlanmaktadır.

Yatırım kararlarının izahname ile tasarruf sahiplerine satış duyurusunun incelenmesi suretiyle verilmesi gerekmektedir.

Onaylı İzahname için tıklayınız.

Onaylı Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu için tıklayınız.

Esas Sözleşme için tıklayınız.

Yönetim Kurulu İç Yönergesi için tıklayınız.

30.09.2020 Bağımsız Denetim Raporu için tıklayınız.

31.12.2020 Bağımsız Denetim Raporu için tıklayınız.

Denetçi Sorumluluk Beyanı için tıklayınız.

Hukukçu Raporu için tıklayınız.

Gültekin Hukuk Bürosu avukatlarından Av. Gonca Gülsüm Çelik tarafından hazırlanan 2 Mart 2021 tarihli dava raporu için tıklayınız.

Fiyat Tespit Raporu için tıklayınız.

 

Saygılarımızla.

Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş

Yardım için her zaman buradayız!

Sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemli

444 0 630